Atslēgvārdu izpēte no A līdz Z paša spēkiem (2024)+Video

Edgars Kebbe

Atjaunināts 10.03.2024

Esi noguris rakstīt saturu, kas nesasniedz meklētāja TOP pozīcijas? Visticamāk tam ir viena problēma – Tu neizmanto pareizos atslēgvārdus. Šajā rakstā mēs izstāstīsim un parādīsim, kā veikt atslēgvārdu izpēti soli pa solim. Neatkarīgi no tā, vai esi bloga autors, uzņēmuma īpašnieks vai digitālā mārketinga speciālists, šis ceļvedis būs vienlīdz aktuāls ikvienam – arī Tev! Lasi un uzzini visaptverošu informāciju.

Kas ir atslēgvārdi?

Atslēgvārdi ir vārdi un frāzes, ko cilvēki izmanto, lai meklētu informāciju tiešsaistē, piemēram, ja viņiem interesē riepu iegādes iespējas, viņi, iespējams, Google meklētājā rakstīs atslēgvārdus “jaunas riepas” vai “riepu iegāde”.

Atslēgvārdi ir vārdi un frāzes, ko cilvēki izmanto, lai meklētu informāciju tiešsaistē.

Atslēgvārdi ir meklētājprogrammu optimizācijas (SEO) mugurkauls, un tiem ir būtiska nozīme panākumu noteikšanā Tevis radītajam tiešsaistes saturam.

Iekļaujot savā saturā pareizos atslēgvārdus, vari palielināt iespējas iegūt augstāku vietu meklētājprogrammu rezultātu lapās (SERP), kas, savukārt, var piesaistīt vietnei vairāk apmeklētāju.

Kas ir atslēgvārdu izpēte?

Atslēgvārdu izpēte nozīmē procesu, kura laikā tiek atklāti vārdi, frāzes un jautājumi, ko klienti izmantojuši meklētājprogrammās, lai atrastu dažādus produktus vai pakalpojumus, kā arī atbildes uz dažādiem jautājumiem, risinājumus u.c.

Atslēgvārdu izpētes process izmantojot Ahrefs Keywords Explorer rīku

Procesa rezultātā ir iespēja pēc tam optimizēt mājaslapas saturu – struktūru, pakalpojumu sadaļas, produktu kategorijas, produktu un pakalpojumu aprakstus u.c. –, lai tas iegūtu augstākas pozīcijas Google meklēšanas rezultātos.

Atslēgvārdiem ir ļoti liela nozīme ne tikai mājaslapas izstrādes procesā, bet arī visā digitālā mārketinga vidē.

Saskaņā ar Backlinko datiem tikai 0,78% Google meklētāju noklikšķina uz rezultātiem otrajā lapā.

Tas nozīmē, ka ir svarīgi ierindoties TOP pozīcijās pirmajā lapā, un tam, savukārt, ir nepieciešams atlasīt piemērotākos atslēgvārdus.

Veicot atslēgvārdu izpēti, vari noteikt visatbilstošākos un efektīvākos atslēgvārdus, ko atlasīt, pamatojoties uz tādiem faktoriem kā meklēšanas apjoms, konkurence un atbilstība Tava uzņēmuma specifikai.

Svarīgi paturēt prātā, ka nepieciešams atslēgvārdus pārskatīt, piemēram, reizi gadā, un pilnveidot savu atslēgvārdu stratēģiju, lai nodrošinātu, ka saturam izmanto visefektīvākos atslēgvārdus.

Izmantojot pareizos atslēgvārdus, vari ne tikai uzlabot savas mājaslapas pozīcijas meklētājā, bet arī piesaistīt savai vietnei mērķtiecīgāku apmeklētāju plūsmu, tādējādi palielinot panākumus tiešsaistē – iegūstot vairāk klientu.

Kāpēc nepieciešama atslēgvārdu izpēte?

Pārdomāti atslēgvārdi ir jebkuru tiešsaistes aktivitāšu, tostarp internetveikala izstrādes, pamatā. Izpētes process Tev palīdzēs uzzināt, ko cilvēki meklē, ko cenšas risināt un kādiem izaicinājumiem saskaras, un tas, savukārt, rada izpratni par to, kādu informāciju viņiem piedāvāt.

Atslēgvārdu izpēte palīdz atbildēt uz dažādiem jautājumiem, piemēram:

 • kādu struktūru veidot mājaslapai?
 • kādas kategorijas un apakškategorijas veidot produktu katalogam?
 • kā efektīvi optimizēt savu mājaslapu?
 • kā veidot pārdomātus saišu nosaukumus?
 • kā radīt piemērotāko saturu uzņēmuma mērķauditorijai?
 • kādus vārdu savienojumus izmantot mārketinga un reklāmas aktivitātēs?
Atslēgvārdu izpētes rezultāts - piemērs no reāla projekta.

Tāpat tā ir iespēja uzzināt, kāds ir klientu domu gājiens, meklējot Tava uzņēmuma piedāvājumu, kādi atslēgvārdi – plaši vai īsi vārdu savienojumi (long tail vai short tail) – ir aktuālākie.

Pievērs uzmanību, ka arī meklētājprogrammā ievadītie jautājumi nereti var kļūt par atslēgvārdiem.

Atslēgvārdu izpēte ir lieliska iespēja izprast savu mērķauditoriju. Šajā procesā Tu uzzini par viņu idejām, vēlmēm un bailēm, to, kā dažādi produkti un pakalpojumi tiek meklēti.

Piemēram, Tu piedāvā iegādāties stilīgu lietus mēteli, bet īstenībā lietotāji meklē, kā palikt sausam lietū.

Šie ir divi pavisam dažādi domu gājieni, kā atspoguļot vienu piedāvājumu. Lietotāji var sākt meklēt gan ar risinājumu, gan to, kas ir viņu sāpe.

Svarīgākie koncepti atslēgvārdu izpētē – ko zināt pirms izpētes veikšanas?

#1 Meklēšanas nolūks: ko klienti vēlas atrast?

Lai iegūtu kvalitatīvu lietotāju plūsmu mājaslapai un atlasītu pareizo mērķauditoriju, ir svarīgi saprast lietotāja nolūku vai mērķi, kādēļ lietotājs veic meklējumu. Šeit Tev ir svarīgi iejusties šī lietotāja lomā un padomāt, ko viņi vēlas atrast vai atrisināt.

Lielākoties lietotāju klikšķi iedalās 4 kategorijās:

 1. informatīvie jeb izmeklējošie atslēgvārdi (informational keywords) – šie ir meklēšanas vienumi, ko izmanto lietotāji, kuri meklē informāciju vai atbildes uz saviem jautājumiem. Piemēram, “kas ir SEO optimizācijas pakalpojumi?” vai “kā izcept kūku?” Tie var būt arī veikti ar mērķi padziļināti izprast konkrētu tematu, piemēram, “kā SEO optimizācija palīdz pārdošanas veicināšanai?”, “kādu tipu vasaras riepas ir pieejamas?”;
 2. navigācijas atslēgvārdi (navigational keywords) – tie ir meklēšanas vienumi, ko lietotāji izmanto, lai atrastu noteiktu vietni vai tīmekļa lapu. Piemēram, “Facebook pieteikšanās”;
 3. darījumu atslēgvārdi (transactional keywords) – tie ir meklēšanas vienumi, ko izmanto lietotāji, kuri vēlas veikt pirkumu vai noteiktu darbību. Piemēram, “iegādāties skriešanas apavus” vai “reģistrēties sporta zāles abonementam”;
 4. komerciālie atslēgvārdi (commercial keywords) – šie ir meklēšanas vienumi, ko izmanto lietotāji, kuri pirms pirkuma pēta produktus vai pakalpojumus. Piemēram, “labākie budžeta klases klēpjdatori” vai “augstāk novērtētie restorāni manā tuvumā”.

#2 Meklētājprogrammas rezultātu lapas (SERP) nolūks – vai šie atslēgvārdi atbilst lapai un satura veidam?

SERP nolūks attiecas uz lietotāja meklēšanas vaicājuma pamatmērķi vai motivāciju meklētājprogrammas rezultātu lapā (SERP).

Tas ietver lietotāja galveno mērķi neatkarīgi no tā, vai tā ir informācijas meklēšana, pirkuma veikšana, vietējā uzņēmuma atrašana vai kaut kas cits.

Izprotot SERP nolūku, uzņēmums var pielāgot savu saturu un reklāmas stratēģijas, lai tās labāk atbilstu lietotāju meklētajam, un galu galā uzlabotu viņa iespējas piesaistīt potenciālos klientus.

Lūk, piemērs!

Pieņemsim, ka lietotājs Google meklēšanas joslā ieraksta “labākie skriešanas apavi”. SERP nolūks šim meklēšanas vaicājumam, visticamāk, ir informatīvs, jo lietotājs meklē informāciju par labākajiem tirgū pieejamajiem skriešanas apaviem.

SERP nolūks meklēšanas vaicājumam "labākie skriešanas apavi", visticamāk, ir informatīvs.

#3 Atslēgvārdu grupas pēc garuma

Atslēgvārdus iespējams iedalīt trīs grupās pēc to garuma. To vidū ir īsie un garie atslēgvārdi, kā arī vidēja garuma atslēgvārdi. Kas tos atšķir?

Atslēgvārdus iespējams iedalīt trīs grupās pēc to garuma. To vidū ir īsie un garie atslēgvārdi, kā arī vidēja garuma atslēgvārdi.

Īsie atslēgvārdi (short-tail keywords)

Īsie atslēgvārdi jeb short tail keywords parasti ir specifiskāki. Lielākoties tie ir 1, 2 vārdu savienojumi, piemēram, “vitamīni bērniem”.

Īsajiem atslēgvārdiem piemīt augsts ikmēneša meklējumu skaits.

Tie ir, piemēram – vitamīni, veselība, māja, koks, zāle. Īsie atslēgvārdi ir vispārīgi un galu galā paskaidro daudz, bet tajā pašā laikā īsti neko.

Piemērs ar īsajiem, jeb short-tail atslēgvārdiem

Ierakstot šādus īsos, vispārīgos atslēgvārdus, klients vēlēsies tikai sākt meklēt informāciju.

Visticamāk lietotājs grib tikai vispārīgi saprast, kas notiek un kas pieejams, nepārzina tik labi tematu, lai kādu specifisku atslēgvārdu meklētu.

Šādā situācijā Google rezultātos parādīsies ļoti daudz meklējumu, kas būs pārāk vispārīgi. Parasti šie rezultāti nebūs vērsti kāda konkrēta pakalpojuma vai problēmas risinājumam.

Vidēja garuma atslēgvārdi (medium-tail keywords)

Tie ir konkrētāki nekā īsie atslēgvārdi – šādas frāzes pastāv no 3 vai 4 vārdiem.

Tiek uzskatīts, ka šie atslēgvārdi ir vislabākā izvēle tāpēc, ka tos lietotāji meklē visbiežāk, tiem ir zemāka konkurence nekā īsajiem atslēgvārdiem, un tajā pašā laikā tie ir pietiekami specifiski, lai varētu noteikt lietotāja nodomu.

3-4 vārdi - vidēja garuma atslēgvārdi, jeb medium-tail keywords

Tādējādi uzņēmumam ir iespējams atlasīt kvalificētāku mērķauditoriju savam uzņēmumam.

Piemēram, tā vietā, lai atlasītu mērķauditoriju “apavi”, uzņēmums varētu atlasīt mērķauditoriju “skriešanas apavi sievietēm”.

Citi piemēri vidēja garuma atslēgvārdiem ir “riepu iegāde Rīgā” vai “jaunas vasaras riepas”, kas ļauj precīzāk noteikt, ko lietotājs meklē.

Garie atslēgvārdi (long-tail keywords)

Garie atslēgvārdu savienojumi jeb long tail keywords parasti vairāk ir vērsti uz konkrētāku un padziļinātāku tematu, kad lietotājs jau ir veicis vispārīgu satura izpēti, un zina, ko vēlas.

Parasti tiem ir mazāks meklēšanas apjoms un konkurence nekā īsiem un vidēji gariem atslēgvārdiem, taču tie var būt neticami vērtīgi uzņēmumiem, kas vēlas piesaistīt noteiktu auditoriju.

5-6 vārdi - garie atslēgvārdi, jeb long-tail keywords

Viena no galvenajām garo atslēgvārdu priekšrocībām ir tā, ka tie ir precīzi mērķēti.

Tā kā tie ir ļoti specifiski, tie piesaista lietotājus, kuri ir jau tālākā posmā pirkšanas procesā un, visticamāk, kļūs par klientiem.

Piemēram, kāds, kurš meklē “labākie pārgājienu zābaki sievietēm ar platām pēdām”, visticamāk, būs tuvāk pirkuma veikšanai nekā kāds lietotājs, kurš meklē “pārgājienu zābaki”.

Neraugoties uz mazāku meklēšanas apjomu, garie atslēgvārdi joprojām var novirzīt vietnei ievērojamu apmeklētāju plūsmu.

Atlasot dažādus ar Tavu e-komercijas vietni saistītus garos atslēgvārdus, vari palielināt iespējas piesaistīt vairāk klientu.

#4 Sākotnējie atslēgvārdi (Seed keywords)

Sākuma atslēgvārdi ir īsas frāzes, kas konkrēti raksturo Tava biznesa nišu un sniegtos pakalpojumus un produktus. Tie ir pats sākumpunkts atslēgvārdu izpētes procesam. Sākotnējie atslēgvārdi ir noderīgi, lai ģenerētu tēmas, idejas un tēmu kopas, ko izmantot mājaslapas saturam.

Šādus sākotnējos atslēgvārdus izpētes laikā ievada atslēgvārdu izpētes rīkos, lai ģenerētu atslēgvārdu sarakstus. Šiem atslēgvārdiem ir liels meklējumu skaits un liela konkurence, taču tie ir būtiski daudzveidīgu rezultātu iegūšanai. Kādi vēl ir ieguvumi? Pavisam vienkārši – atslēgvārdu izpētes rīkos ievadītie sākotnējie atslēgvārdi var sniegt jaunas, iepriekš nezināmas atslēgvārdu iespējas.

atslēgvārdu izpētes rīkos ievadītie sākotnējie atslēgvārdi var sniegt jaunas, iepriekš nezināmas atslēgvārdu iespējas.

Lūk, praktisks piemērs – ja uzņēmums ir profesionālo velosipēdu tirgotājs, sākotnējie atslēgvārdi var būt, piemēram, kalnu velosipēds, velosipēds, velosipēdu detaļas u.c.

#5 Atslēgvārdu konkurence

Atslēgvārdu konkurence ir tas mērs, kas ļauj noteikt, cik grūti būs iekarot TOP pozīcijas meklētājā ar konkrētu atslēgvārdu. Konkurence par atslēgvārdu var atšķirties atkarībā no atslēgvārda popularitātes un nozares konkurences.

Kā jau vari iedomāties, short tail jeb īsajiem atslēgas vārdiem ir augsta konkurence, tomēr tā ir zemāka nekā vispārīgajiem atslēgvārdiem. Ja šāda tipa vārdu savienojumus izmantosi uzņēmuma ikdienā, tiem būs daudz grūtāk iegūt labas meklēšanas rezultātu pozīcijas.

Long tail jeb garie atslēgvārdi ir daudz specifiskāki. Tiem parasti ir mazāks meklējumu skaits mēnesī, taču lietotāji ar tiem vēlas atrisināt jau konkrētas problēmas. Dažkārt ir situācijas, kad arī vārdu savienojumiem ir liels meklējumu skaits. Piemēram, angļu valodā par vingrojumiem mājās vai notievēšanu. Liels meklējumu daudzums mēnesī Google augstāko pozīciju iegūšanu padara grūtāku, līdz ar to arī klientu iepazīstināšana ar radīto saturu ir sarežģītāka.

#6 Mēneša meklēšanas apjoms

Mēneša meklēšanas apjoms (Monthly Search Volume) ir galvenais atslēgvārdu vērtības mērs. Tas attiecas uz to, cik reižu konkrēts atslēgvārds vai meklēšanas vienums ir ievadīts meklētājprogrammā mēneša laikā. Šī metrika ir svarīga atslēgvārdu izpētē, jo tā sniedz ieskatu par konkrēta meklēšanas vienuma popularitāti un pieprasījumu.

Atslēgvārdu meklējumu daudzums

Analizējot ikmēneša meklēšanas apjomu, uzņēmumi var iegūt labāku izpratni par atslēgvārdu un frāžu veidiem, ko mērķauditorija izmanto, lai atrastu informāciju, kas saistīta ar viņu produktiem vai pakalpojumiem. Pēc tam šo informāciju var izmantot, lai izstrādātu atslēgvārdu stratēģiju, kas ir pielāgota mērķauditorijas vajadzībām un interesēm, tādējādi uzlabojot mājaslapas redzamību un piesaistot vietnei vairāk potenciālo klientu.

Ir svarīgi atcerēties – tas, ka atslēgvārdam ir augsts mēneša meklēšanas apjoms, nenozīmē, ka tas ir īstais atslēgvārds, lai Tu iegūtu daudz jaunus pircējus. Šādi liela apjoma atslēgvārdi parasti ir noderīgi zīmola atpazīstamības veicināšanai, bet ne tieši pārdošanas pieaugumam.

Maza apjoma atslēgvārdi var būt daudz vērtīgāki, jo tie var piesaistīt lietotājus, kuri ir gatavi iegādāties produktu tagad, nevis vēlāk.

7 soļi atslēgvārdu izpētei: Viss no A līdz Z, lai to paveiktu pats!

Iepriekšminētie rīki veidos daudzveidīgus atslēgvārdus. Tie būs saistīti ne vien ar Tavu jomu un uzņēmumu, bet arī konkurentiem, to produktiem un pakalpojumiem. Tas palīdzēs noteikt, kā uzņēmums tiek meklēts. Līdz ar to tiks izveidoti arī saistītie vārdu savienojumi, kas ne vienmēr būs domāti Tavam biznesam. Esam sagatavojuši 9 noderīgus soļus, kas palīdzēs efektīvai atslēgvārdu izpētei – vairāk uzzini turpinājumā!

1. solis: Definē atslēgvārdu izpētes mērķi un pielietojumu

Ir ļoti svarīgi, lai pirms atslēgvārdu izpētes Tu definētu, ko vēlies ar to sasniegt – tas palīdz atslēgvārdu izpētes procesā gan sniegt skaidrību par to, ko meklēt, gan to, kādus atslēgvārdus atlasīt. Atslēgvārdu stratēģijas mērķa noteikšana palīdz saskaņot visas darbības, lai to sasniegtu.

Tāpat ir ar atslēgvārdu pielietojuma definēšanu – ir svarīgi izprast, kā vēlies pielietot atslēgvārdus. Vai plāno, piemēram, pārveidot lapu un uzlabot mājaslapas struktūru, gatavot produktu/ pakalpojumu aprakstus, izplānot labāku produkta kataloga struktūru, strādāt pie satura mārketinga vai rakstīt bloga rakstus.

Piemēram, ja Tu vēlies palielināt savu produktu vai pakalpojumu pārdošanas apjomu, ideālā gadījumā meklēsi vārdus, kas veicina pirkumus. Tavās iespējamajās opcijās ir jāiekļauj tādi termini kā atsauksmes, demonstrācijas, priekšrocības un izpārdošana, piedāvājumi.

Atslēgvārdu mērķis un pielietojums

Tāpat, piemēram, ja Tu pārdod logus, tad, iespējams, meklēsi atslēgvārdus, kur tiek salīdzināti koka logi ar plastmasas logiem, kur meklē, kā uzturēt logus/nodrošināt ilgāku kalpošanu, iespējams, noderēs raksts par energoefektivitāti.

2. solis: Ģenerē atslēgvārdu idejas

Šajā solī Tev jāģenerē dažādas idejas, kas aptver to, kā potenciālie klienti varētu meklēt produktus un pakalpojumus, kurus piedāvā Tavs uzņēmums. Tos izmantosim atslēgvārdu ģenerēšanas rīkiem.

Lai veiktu šo soli, Tev vajadzētu domāt tā, kā to darītu potenciālais klients, kuram interesētu Tavs produkts vai pakalpojums, vai kā nozares profesionālis, aptverot dažādus ar uzņēmumu saistītus terminus, skaidrojumus. Mērķis ir noteikt atslēgvārdus, ko viņi var izmantot, lai atrastu Tavu e-komercijas vietni.

Jāpatur prātā vairāki aspekti:

 • kas ir pamata atslēgvārdi? Tas ir solis, lai noteiktu terminus, kas vislabāk raksturo uzņēmumu, produktus un pakalpojumus;
 • sarakstam jābūt no 5 līdz 50 pamata atslēgvārdiem – ja nepieciešams, vari izmantot vairāk.

Ja izmanto profesionālus terminus, ir jāiekļauj vienkāršāki termini, kurus cilvēki lieto katru dienu – tas nodrošinās, ka vairāk potenciālo klientu atradīs Tevi.

Lūk, kā mēs iesakām veikt un strukturēt ideju ģenerēšanu!

1. Izveido tukšu Excel failu vai Google dokumentu, lai pierakstītu visas idejas, kas ienāk prātā.

Izveido tukšu Excel failu vai Google dokumentu, lai pierakstītu visas idejas, kas ienāk prātā.

2. Padomā par saviem produktiem un pakalpojumiem un nosauc tos pa vienam. Kāds ir pirmais vārds, kas Tev ienāk prātā, domājot par tiem? Šie termini var Tev palīdzēt, jo arī Tava auditorija par tiem domā. Uzticieties savam veselajam saprātam!

Praktisks vingrinājums prāta lietošanai, atbildot uz šiem jautājumiem:

 • Par ko ir mana vietne?
 • Par ko ir mans e-komercijas bizness?
 • Kādus produktus un pakalpojumus es pārdodu vai piedāvāju?
 • Kurā kategorijā varu iekļaut savus produktus un pakalpojumus?
 • Kāda ir mana biznesa niša?
 • Kādas vajadzības klienti apmierina ar manu uzņēmumu, pakalpojumiem vai produktiem?
 • Kurš ir mans ideālais klients?
 • Kādas tēmas ir cieši saistītas ar manu uzņēmumu?
 • Kā cilvēki var atrast manu vietni?
 • Pēc kāda atslēgvārda es vēlētos ierindoties meklētājprogrammā?
 • Ar kādu atslēgvārdu lietotāji vai potenciālie klienti varētu mani atrast?

3. Pieraksti visas savas atslēgvārdu idejas, pat ja dažas no tām atkārtojas vai ir ļoti līdzīgas, jo tas norāda uz to prioritāti vai hierarhiju meklēšanā.

Atslēgvārdu ideju saraksts

Šie atslēgvārdi būs Tavu sākotnējo atslēgvārdu pamatā – par to plašāk nākamajā solī.

3. solis: Paplašini atslēgvārdu sarakstu

Trešais solis – Tev ir jāpapildina šis atslēgvārdu saraksts, kuru ģenerēji iepriekšējā solī. Tam vari izmantot dažādus resursus. Ja meklē iedvesmu, šeit ir 5 iespējas, kā sākt darbu:

#1 Vārdi, ko lietotāji izmanto savos meklēšanas vaicājumos Google

Iekarojot konkrētu nišu, Tu zini, cik svarīgi ir izprast klienta vajadzības. Meklējot atslēgvārdus, vari apskatīt līdzīgu produktu vai pakalpojumu pārskatus, to viedokļus produktu aprakstos, tērzētavās vai forumos un pat sūdzības, ko tie iesniedz atbalstam.

#2 Aplūko Google meklētāja automātiskās pabeigšanas opcijas, kā arī ieteikumus, ko lietotāji vaicā

Lai skatītu Google meklēšanas automātiskās pabeigšanas opcijas, vienkārši sāc rakstīt vaicājumu vai atslēgvārdu Google meklēšanas joslā. Rakstīšanas laikā Google ieteiks sarakstu ar saistītiem meklēšanas vaicājumiem, kurus Tu varētu gribēt meklēt. Šie ieteikumi ir balstīti uz populāriem citu lietotāju meklējumiem, kas iekļauj Tavus ievadītos atslēgvārdus.

Ir vērts atzīmēt, ka automātiskās pabeigšanas ieteikumi, kas tiek rādīti Google meklētājā, var atšķirties atkarībā no vairākiem faktoriem, tostarp Tavas atrašanās vietas, meklēšanas vēstures un citiem personalizācijas faktoriem. Turklāt automātiskās pabeigšanas ieteikumi pastāvīgi mainās, jo mainās meklēšanas tendences un lietotāju uzvedība – un to ir svarīgi to paturēt prātā, izmantojot automātisko pabeigšanu kā izpētes rīku.

Google meklētāja automātiskās pabeigšanas opcijas rezultāti, meklējot informāciju par kokmateriāliem.

#3 Aplūko Meta virsrakstus Google

Meta virsraksti ir virsraksti, kas tiek rādīti augšdaļā meklētājprogrammu rezultātu lapās (SERP) konkrētām vietnēm, un tie sniedz lietotājiem īsu lapas satura kopsavilkumu. Meta virsrakstu izpēte, iespējams, ir vienkāršākais veids, kā noskaidrot, kādus atslēgvārdus lietotāji izmanto savos vaicājumos.

Analizējot augstākajās pozīcijās esošo lapu Meta virsrakstus konkrētam atslēgvārdam vai tēmai, Tu vari gūt ieskatu par atslēgvārdu un frāžu veidiem, kas ir vissvarīgākie Tavai mērķauditorijai. Izmantojot šo informāciju, lai optimizētu savu vietni meklētājprogrammām, ir iespējams uzlabot savu redzamību, kā arī piesaistīt vairāk apmeklējuma lapai.

Piemērs tam kā izskatās meta apraksti meklēšanas rezultātos.

#4 Aplūko saistītos meklēšanas vaicājumus

Šāda funkcija Google meklētājā piedāvā lietotājam saistīto meklēšanas vaicājumu sarakstu, pamatojoties uz atslēgvārdu vai frāzi, ko viņi ir ievadījuši meklēšanas joslā. Tas atrodas, noritinot lapu līdz apakšai. Saistītā meklēšana var būt vērtīgs rīks atslēgvārdu izpētes procesā, jo tā sniedz ieskatu tēmu un vaicājumu veidos, kas saistīti ar konkrētu atslēgvārdu vai tēmu.

Analizējot saistītos meklēšanas vaicājumus, kas tiek parādīti konkrētam atslēgvārdam, Tu vari iegūt labāku izpratni par vaicājumu veidiem un tēmām, kas attiecas uz Tava uzņēmuma mērķauditoriju.

To darot, iesakām izlogoties no sava Google konta vai izmantot inkognito režīmu, lai rezultāti varētu būt neitrāli. Tas dos plašāku ieskatu atslēgvārdu meklējumiem un Google nepiesaistīs atslēgvārdus kādai konkrētai atrašanās vietai.

Piemērs kā izskatās saistītie meklēšanas vaicājumi.

#5 Izspiego konkurentu atslēgvārdus

Neticams veids, kā paātrināt atslēgvārdu atlases procesu, ir izpētīt, ar kādiem atslēgvārdiem konkurenti rankojas Google meklētājā.

Kā To paveikt?

Konkurentu atslēgvārdu izpētes rezultāti

#1 Google

Pavisam vienkārši – konkurentus vari identificēt, Google meklētājā ierakstot atbilstošo atslēgvārdu un piefiksēt TOP10 pozīcijās esošos uzņēmumus.

#2 YouTube

Tāpat atslēgvārdu atrašanas procesā iespējams izmantot YouTube. Šodien šī video platforma ir otra biežāk lietotā meklētājprogramma aiz Google. Arī šeit iespējams atrast labus risinājumus. Īpaši nozīmīgi tas būs brīdī, ja vēlies tikt atrasts arī pēc video satura un tajā sniegtās informācijas.

Arī YouTube meklētājā sāc ar pamattēmām, piemēram, sociālie mediji vai Google Ads. Tam sekos šo atslēgvārdu turpinājumi, ko varēsi izmantot, piemēram, savā bloga tekstā vai tā virsrakstā. Visbeidzot atslēgvārdus iespējams izmantot kā YouTube tags. Tas palīdzēs dot signālus par savu YouTube saturu.

Optimizējot saturu ap šiem atslēgvārdiem, uzņēmumam būs lielāka iespēja vispirms iekļūt Google meklēšanas pirmajā lapā un vēlāk arī TOP rezultātos. Ja jau esi veicis mājasdarbu un iekļuvis pirmajā lapā, ļoti labi – šis tikai veicinās Tavas pozīcijas nostiprināšanos!

Youtube saistītie meklējumi

#3 Wikipedia

Mazliet uzjautrinoša varētu šķist Wikipedia izmantošana. To savā veidā arī varam izmantot kā meklētājprogrammu, lai smeltos idejas. Vairāk tas gan varētu darboties ārzemēs, meklējot atslēgvārdus angļu valodā. Taču noteikti var mēģināt arī latviski.

Piemēram, meklējot vārdu kafija, atvērsies liels Wikipedia raksts. Tajā būs iespēja izzināt kafijas pirmsākumus, ražošanas procesu un citus aspektus. Tieši tāpēc šī būs vēl viena vieta noderīgu atslēgvārdu atklāšanai.

Vikipēdijas raksta par kafiju attēls.

4. solis: Izveido atslēgvārdu sarakstus, izmantojot atslēgvārdu izpētes rīkus

Lielākā daļa pieejamo atslēgvārdu rīku piedāvā detalizētu visatbilstošāko vaicājumu sarakstu, ņemot vērā sabiedrības uzdotos jautājumus. Turklāt tie izslēdz opcijas, pamatojoties uz to prievārdiem, un pat sniedz ieteikumus pēc pilsētas, reģiona vai valsts, ja vēlies fokusēties uz lokālo SEO stratēģiju. Kādas ir opcijas?

#1 Google Ads Keyword Planner

Viens no biežāk lietotajiem bezmaksas rīkiem ir Google Ads Keyword Planner. Šie atslēgvārdi nāk no Google, tāpēc tie domāti tieši Google reklāmām. Piereģistrējoties platformā, varēsi iegūt datus par meklēšanas līmeni, to, cik maksā atslēgvārdu un saistīto vārdu klikšķi.

Tāpat ir iespējams veidot atslēgvārdu grupas, kas lieti noderēs, veidojot tekstus, mājaslapas saturu un sociālo mediju ierakstus. Ja ikdienā koncentrējies uz Google, šis noteikti ir labs rīks. Tas dos iedvesmu, parādīs priekšā, kā cilvēki meklē, paradīs rezultātus. Bet būs grūtāk atrast, piemēram, garos vārdu savienojumus, kas nereti varētu būt daudz lietderīgāki.

Keyword planner piemērs

#2 Google Search Console

Google Search Console ir bezmaksas rīks, kas pieslēgts mājaslapai. Ar rīka palīdzību iespējams redzēt, pēc kādiem atslēgvārdiem lietotāji ienāk Tavā mājaslapā, kā tie mijiedarbojas, kāds ir meklējumu skaits un cik daudz klikšķus lietotājs veic uz saites, lai ienāktu mājaslapā.

Tas ir noderīgs rīks, ar kura palīdzību saprast, kurus atslēgvārdus vairāk izmantot konkrētos atvērumos. Tāpat tā ir iespēja apzināties, uz kuriem atslēgvārdiem vairāk balstīt bloga rakstus vai pārveidot, piemēram, mājaslapas tekstu.

Google Trends ir vēl viena bezmaksas iespēja. Protams, saturu ir svarīgi optimizēt, balstoties atslēgas vārdos, kuri ir aktuāli ne tikai šodien, bet būs tādi arī rīt un vēlāk. Google Trends Tev parādīs Google meklēšanas intensitāti, popularitāti. Tas ļaus analizēt un izsekot populārākajiem atslēgvārdiem, saņemot informāciju par dažādām nozarēm. Šeit konkrētiem atslēgvārdiem iespējams salīdzināt dažādus laika periodus un saprast, ko tad visu no tā paņemt un izmantot savā ikdienā.

Google trends piemērs

#4 Dažādas maksas iespējas

Tāpat ir pieejami vairāki maksas rīki, kuros iespējams izmantot latviešu valodu. To vidū ir SE Ranking, Moz Keyword Explorer, Ahref un SEMrush. Noteikti vispirms izvērtē to nepieciešamību savai ikdienai uzņēmumā, studijās augstskolā vai esot freelancerim. Pirms pieņem lēmumu, iepazīsti priekšrocības un trūkumus, izmaksas mēneša un gada griezumā. Iespējams, iesākumā pietiks vien ar bezmaksas Google rīkiem.

Tagad aplūkosim, kā praktiski izmantot vienu no rīkiem atslēgvārdu izpētei!

Atslēgvārdu izpēte, izmantojot SE Ranking rīku

 1. Dodies uz SE Ranking un sāc bezmaksas izmēģinājumu.
se-ranking-all-in-one-seo-tool

2. Izveido profilu, norādot vārdu, uzvārdu, e-pastu un paroli.

Bezmaksas SEranking konta izveides anketa.

3. Dodies uz sadaļu “Atslēgvārdu izpēte” (Keyword research) lapas augšējā izvēlnē.

Uzspiediet uz Keyword Research pogas.

4. Ievadi atslēgvārdus, izvēloties lielapjoma atslēgvārdu analīzi.

5. Turpat vari izvēlēties – ievadīt atslēgvārdus manuāli pa vienam vai kopēt un ielīmēt tos no teksta redaktora. Šajā solī ir nepieciešams atlasīt valsti, kurai veikt atslēgvārdu izpēti.

Atslēgvārdu izpēte SEranking rīkā soli pa solim.

Svarīgi atcerēties – ja izvēlēsies analizēt vairākus atslēgvārdus ar “Bulk keyword analasys”, tad rīks analizēs tikai konkrētos norādītos atslēgvārdus, bet neģenerēs citus saistītos atslēgvārdus. Tāpēc, ja vēlies iegūt daudz jaunas idejas, mēs iesakām analizēt un vadīt atslēgvārdus pa vienam.

Kad esi ievadījis atslēgvārdus, nospied “Analizēt atslēgvārdus”. Tad parādīsies pārskats par atslēgvārdu, iekļaujot dažādu informāciju – sarežģītību, meklēšanas apjomu, maksa par klikšķi (CPC) u.c.

7. Tad dodies uz sadaļu “Keyword Sugesstions”, kas parādīs daudz saistīto atslēgvārdu, kuri tika atvasināti no mūsu ievadītā pamata atslēgvārda.

Svarīgi pievērst uzmanību sadaļām “Similar” un “Related“. “Similar” rādīs dažādus atslēgvārdus, kurus cilvēki meklē, par pamatu ņemot ievadītā atslēgvārda sakni.

Bet “Related” sadaļā rādīsies saistītie atslēgvārdi, kuri iekļaujas atslēgvārda tematā, bet kuriem nav viena un tā pati sakne kā izmantotajam atslēgvārdam.

Šajā sadaļā Tev vajadzētu pievērst uzmanību 3 parametriem:

 1. Atslēgvārdi (Keyword). Šajā sadaļā redzēsi visus rīka ģenerētos atslēgvārdus Tavam ievietotajam.
 2. Meklēšanas apjoms (Search volume). Būs redzams kopējais meklēšanas reižu skaits mēnesī konkrētam meklēšanas vaicājumam, neskaitot aktuāli saistītos atslēgvārdus. Tas tiek atjaunināts ik pēc dažiem mēnešiem un tiek aprēķināts, pamatojoties uz informāciju no Google, SE Ranking algoritmiem. Ņem vērā – lai gan, ritinot sarakstu uz leju, meklēšanas vaicājumu skaits samazinās, pat atslēgvārdi ar mazu meklēšanas apjomu joprojām ir ļoti svarīgi Tavai vietnei, jo tie joprojām ir veids, kā cilvēki var atrast Tavu vietni. Svarīgi atcerēties, ka katrs SEO rīks rādīs atšķirīgu meklēšanas apjomu, jo tas nav pilnīgi precīzs. Piemēram, SE Ranking neatjaunina meklēšanas apjoma datus par katru valstu datubāzi vienlaikus – rezultātā izdodas pilnībā atjaunināt meklēšanas apjomu katras valsts datubāzē 2-3 reizes gadā.
 3. Grūtības pakāpe (Difficulty). Šeit atslēgvārda sarežģītība norāda, cik grūti Tavai vietnei ar konkrēto atslēgvārdu būs ierindoties starp TOP rezultātiem pirmajā lapā. Jo augstāks rezultāts, jo vairāk pūļu būs nepieciešams. Lai aprēķinātu grūtības pakāpi, rīks analizē 10 populārāko dabiskās meklēšanas rezultātu un to saišu profilu kvalitāti. Tā kā tas laika gaitā mainās, ir ieteicams manuāli atjaunināt rezultātu. Lai gan populārākajiem atslēgvārdiem ir lielas grūtības iekarot augstākās pozīcijas, tāpat ir svarīgi tos iekļaut savos atslēgvārdu sarakstos, jo tie ir vietnes pats pamats.
Paziņiojums par to, ka nevar atrast visus atslēgvārdus datubāzē.

Tu vari redzēt arī paziņojumu “Mēs nevarējām atrast datus par atslēgvārdiem mūsu datu bāzē”. Tas nozīmē, ka daži no Taviem ievadītajiem atslēgvārdiem nav atrodami datubāzē.

8. Nākamais solis ir atslēgvārdu eksportēšana – tas jāveic, lai vēlāk varētu analizēt un grupēt šos atslēgvārdus.

Atslēgvārdu eksportēšana no SEranking datubāzes.

Lai to izdarītu, nospied “Eksport” un izvēlies vēlamo formātu. Šajā gadījumā mēs izvēlētos Excel(.xls)

o do that, press "Export" and choose your preferred format. In this case, I would select Excel(.xls).

9. Kad tas ir izdarīts, datorā atver sadaļu “Lejupielādes” un atver tikko eksportēto failu – tam vajadzētu izskatīties šādi:

Eksportēto atslēgvārdu fails izskatās šādi.

10. Vienīgās divas lietas, kas būs nepieciešamas, ir “Keyword” un “Search vol.”, pārējo var izdzēst, kas izskatītos šādi:

Fails, kurā atstātas tikai divas lietas- "keyword"un "search volume".

Tādā veidā Tu vari izveidot atslēgvārdu sarakstu.

Nākamais solis – sakārtot atslēgvārdus cieši saistītās grupās, kur izmantosi savus iepriekš ģenerētos sarakstus un kārtosi tos grupās.

5. Organizē atslēgvārdus tematiski saistītās grupās

Lai būtu vieglāk orientēties atslēgvārdos un optimizēt saturu, ieteicams iedalīt atslēgvārdus grupās. Šeit dažas idejas grupām:

 • pēc konkurenta – lai salīdzinātu un nosegtu konkurenta atslēgvārdus, tādējādi panākot vai apsteidzot konkurentus meklēšanas rezultātos pēc konkrētiem atslēgvārdiem;
 • pēc sezonalitātes – piemēram, bērnu apģērbu sezonalitāte lietus laikā, ziemā vai vasarā;
 • pēc lokācijas – šis būtu vērtīgi starptautiskiem uzņēmumiem vai tādiem, kuriem ir filiāles dažādās pilsētās;
 • pēc produktu kategorijām – šādu iedalījumu izmanto ļoti bieži, ievietojot atslēgvārdus, kas atbilst noteiktai idejai, procesam, pakalpojumam vai produktam;
 • pēc pakalpojumiem – šāds iedalījums tiek veidots līdzīgi kā pēc produktu kategorijām, ievietojot atslēgvārdus, kuri atbilst noteiktu pakalpojumu kopumam;
 • netiešie atslēgvārdi – šādi atslēgvārdi nav tieši saistīti ar uzņēmumu, bet var noderēt, veidojot saturu, piemēram, bloga rakstā salīdzinot uzņēmuma piedāvājumu ar kādu citu, ko iespējams veiksmīgi sasaistīt;
 • prioritārie atslēgvārdi – tie ir speciāli atslēgas vārdi ar labākiem mārketinga rezultātiem, kuri ir vērtīgāki un veicina peļņu.
Grupētie atslēgvārdi

6. Izpēti un izvērtē atslēgvārdu konkurenci

Lai arī šeit izpausties varētu gari un plaši – aplūkosim galvenos faktorus, kurus aptvert, izvēloties atslēgvārdus optimizācijai.

#1 Izvērtē ikmēneša meklējumu apjomu

Vispirms pievērs uzmanību meklējumu intensitātei. Izmanto atslēgvārdus, kuriem ir augstāks meklēšanas līmenis. Jo vairāk cilvēku meklē konkrēto vārdu, jo vairāk apmeklētāju tas spēs nest gan uz Tavu mājaslapu, gan sociālo mediju kontiem. Lai arī atslēgvārda intensitāte, kas norāda uz to, cik bieži tas parādās meklēšanas vaicājumā, var būt labs rādītājs tā popularitātei un atbilstībai konkrētai tēmai vai nišai, tas ne vienmēr sniedz pilnīgu priekšstatu par atslēgvārda potenciālu.

Citi faktori, piemēram, atslēgvārda konkurences līmenis, tā atbilstība lietotāja nodomam un meklēšanas apjoma tendences laika gaitā, arī var spēlēt nozīmīgu lomu atslēgvārda potenciāla noteikšanā. Piemēram, augstas intensitātes atslēgvārdam var būt liela konkurence, vai arī tas var neatbilst lietotāja nodomam, tādējādi radot zemu vidējo klikšķu skaitu.

Tāpat jāņem vērā, ka, piemēram, izstrādājot padziļināta satura rakstus, tie var tikt kvalificēti, balstoties uz dažādiem atslēgvārdiem, kā rezultātā kopējais apmeklētāju skaits būs lielāks nekā viena atslēgvārda meklēšanas apjoms.

Tāpēc, lai novērtētu atslēgvārda potenciālu, ir svarīgi ņemt vērā faktoru kombināciju, nevis paļauties tikai uz tā intensitāti. Šajā ziņā var palīdzēt atslēgvārdu izpētes rīki, kas sniedz visaptverošus datus par dažādiem rādītājiem.

Tas ļaus izprast, cik daudz darba un pūļu būs nepieciešams ieguldīt, lai iekarotu TOP pozīcijas. Jāņem vērā, ka lielas konkurences gadījumā saturam jābūt kvalitatīvākiem nekā konkurentiem, kā arī – paies laiks, kamēr Google izvērtēs saturu un ierindos to augstākajās pozīcijās.

#2 Nosaki atslēgvārdu grūtības pakāpi

Atslēgvārdu grūtības pakāpes noteikšanai var tikt izmantoti dažādi faktori, piemēram:

 • konkurējošo domēnu autoritāte. Ja esi tikai nupat izveidojis mājaslapu, bet konkurējošais domēns jau ir nostiprinājis savas pozīcijas ar augstu DA (Domain Authority), Tev jārēķinās, ka būs grūtāk sacensties par TOP pozīcijām. Un tas darbojas arī pretējā virzienā – ja Tavas mājaslapas domēna autoritāte ir augstāka nekā konkurentiem, Tava lapa var tikt parādīta augstāk;
 • satura kvalitāte mājaslapā. Atceries, ka šis ir būtisks aspekts! Jo kvalitatīvāks un lietotājiem noderīgāks būs saturs, jo vairāk laika viņi pavadīs mājaslapā un atlēcienu līmenis (bounce rate) būs zemāks. To atzinīgi novērtē Google meklētājs, ierindojot Tevi augstākās pozīcijās;
 • meklēšanas nolūks. Domēna autoritāte un satura kvalitāte neko nedos, ja izvēlētais atslēgvārds patiesībā neatbildīs radītajam saturam. Ja izmanto atslēgvārdu par riepām, bet saturs ir par bērnu apģērbu, vari būt drošs, ka Google šādu saturu neierindos TOP pozīcijās.

#3 Izvērtē garumu

Svarīgi izvērtēt, kuri atslēgvārdi – īsie vai garie – būs Tavējie. Tas atkarīgs no atslēgvārdu konkurences, jo dažkārt vienai nišai arī garais atslēgvārds var ierindoties īso atslēgvārdu konkurencē. Izpēti, kādas ir izvēlēto vārdu savienojumu priekšrocības un to, vai tie spēs ierindoties Google meklēšanas pozīcijās, kas ir būtiski SEO optimizācijai.

#4 Atceries par piemēroto

Visbeidzot vienmēr turi prātā izvēlēto atslēgvārdu piemērotību Tavam biznesam. Ar populārākajiem vārdu savienojumiem Tevi iepazīstinās Google Trends. Tur atradīsi vārdus, kas vēl tikai gūst popularitāti vai to strauji zaudējuši.

7. Meklē balansu starp ikmēneša meklējumu un kopējo konkurenci

Visā atslēgvārdu izpētes procesā ir svarīgi meklēt balansu starp ikmēneša meklējumu un kopējo konkurenci atslēgvārdiem – tas nozīmē, ka ir būtiski izvēlēties tādus atslēgvārdus, kuru ikmēneša meklējumu skaits un kopējā konkurence ir vidēja.

Atslēgvārdu noteikšana ar labu meklēšanas apjoma un konkurētspējas līdzsvaru ir svarīga vairāku iemeslu dēļ, piemēram, jo ar to palīdzību vari uzlabot pozīcijas meklētāja rezultātos. Reti meklētu atslēgvārdu izmantošana nozīmēs, ka cilvēki, iespējams, neatradīs Tavu saturu. Savukārt, izmantojot atslēgvārdus ar ārkārtīgi lielu meklēšanas apjomu, Tu vari nespēt pārspēt savus konkurentus

Kur izmantot iegūtos atslēgvārdus?

Atbilde ir vienkārša – lieto atslēgvārdus savā e-komercijas vietnē un iekļauj tos kopējā satura stratēģijā! Mājaslapā atslēgvārdus ir ieteicams izmantot pēc iespējas dažādākos veidos.

Viens no galvenajiem ir satura arhitektūra. Satura arhitektūra ir veids, kā strukturēt vērtīgo saturu, kas mums ir vietnē, nosakot prioritātes informācijai, ko vietne sniedz lietotājiem. Atslēgvārdi ir jāiekļauj:

 • Lapas virsrakstā jeb “Meta Title” tagā. Tas ir svarīgi SEO. Piemēram: <title>Kur ievietot atslēgvārdu vietnē un uzlabot SEO</title>.
 • “Meta aprakstā”. Atbilstošā atslēgvārda iekļaušana meta aprakstā uzlabos klikšķu skaitu un signalizēs Google, ka vietne atbilst meklētajam vienumam. Piemēram: <meta name=”description” content=”Šajā rakstā mēs jums izskaidrosim, kur vietnē ievietot atslēgvārdu, lai Tu varētu uzlabot tā pozicionēšanu Google un iegūt lielāku redzamību…“/>.
 • H1 virsrakstā. H1 nozīmē “1. galvene”, šis tags norāda, ka tas ir teksta galvenais virsraksts. Šajā gadījumā tags ir <h1>Kur vietnē ievietot atslēgvārdu, lai uzlabotu pozīcijas Google</h1>.
 • H2 un H3. Tāpat kā galvenais virsraksts ir apzīmēts ar H1, lai saglabātu hierarhiju, apakšvirsraksti ir apzīmēti ar H2, H3, H4 utt. Būtu labi, ja Tu ievietotu atslēgvārdu satura apakšvirsrakstā. <h2>Padomi, kur ievietot atslēgvārdu vietnē</h2>.
 • Visā tekstā. Kā Tu, iespējams, jau esi pamanījis, es izmantoju šo atslēgvārdu visās šajās rindkopās. Ja mēs redzētu avota kodu, rindkopas tags ir rakstīts <p> Piemērs: <p>Lielākajā daļā web projektu, ko mēs veicam…</p>.
 • Tie ir jāpapildina ar līdzīgiem atslēgvārdiem. Ko tas nozīmē? To, ka ir jāsaglabā satura semantiskā izjūta. Piemēram, ja galvenais atslēgvārds ir: “kur ievietot atslēgvārdu vietnē”, varbūt citā rindkopā vari teikt: “pareizi ieviet atslēgvārdu savā lapā”.
 • Attēla atribūtā “ALT”. Ir svarīgi, lai attēlos tie būtu pareizi apzīmēti ar “alt”, taču arī marķējumā ir jābūt atslēgvārdam. Piemērs kodā, lai Tu varētu saprast, kā tas ir konstruēts: <img src=”girl-in-the-jacket.jpg” alt=”Meitene jakā” width=”500″ height=”600″>.
 • Attēlu faila nosaukumā. Šādā veidā Google mēģina noteikt, kas ir fails. Piemēram: kur-ievietot-atslēgvārdu-vietnē.jpg
 • Atslēgvārdam ir jāatrodas iekšējās lapas URL sadaļā. Šis faktors ir būtisks SEO. Atslēgvārds ir jāievieto tajā pašā URL, kas definē lapu vai ziņu. Piemēram, https://e-komercija.lv/e-komercijas-vietnes-mērķu-un-uzdevumu-noteikšana/

Atslēgvārdu izmantošana neaprobežojas tikai ar bloga rakstiem, svarīgi to ir iekļaut arī veidojot produktu un pakalpojumu aprakstus un citu mājaslapas informāciju. Kādās pozīcijās vēl ir vērts iekļaut atslēgvārdus?

 • Sociālajos medijos. Arī Facebook, līdzīgi kā Google, ir meklētājs. Ja uzņēmums savā Facebook lapā izmanto atslēgvārdus, kurus pats ir uzskatījis par sev svarīgiem, izmantojot tos aprakstos un ierakstos, ir liela iespējamība, ka publikācijas parādīsies ne tikai Facebook meklētājā, bet arī Google.
 • Google Business Profile. Svarīgi pievērst uzmanību atslēgvārdiem Google My Business, izveidojot uzņēmuma aprakstu un ievietojot pakalpojumus, jo arī tas var uzlabot pozīcijas Google meklētājā.
 • Structured data – FAQ. Šo noteikti jāizmanto, ja ir biežāk uzdoto jautājumu sadaļa mājaslapā. Tā bieži veidojas no garajiem atslēgvārdiem, kuri ir jautājumu veidā. Šos jautājumus var ievietot biežāk uzdoto jautājumu sadaļā un teikt, lai programmētājs dod signālu Google, ka tie ir “structured data”. Tādējādi var panākt to, ka Google parādīsies rezultātu saīsinājumi šiem jautājumiem.

Atslēgvārdu izpēte sākotnēji varētu šķist sarežģīts process, taču tā nudien Tev dos atbildes par klientu paradumiem.

Visbeidzot, ja esi jau nonācis līdz SEO optimizācijai, atslēgvārdi noteikti ir prioritāte, lai radītu veiksmīgu saturu!

Esi ieinteresēts SEO optimizācijas veikšanai savā mājaslapā?

Tā aptver daudzas šķautnes, tostarp piemērotāko atslēgvārdu izvēli – un ar to palīdzēt varam mēs! Sazinies ar E-komercija.lv komandu – mēs palīdzēsim Tavai e-komercijas vietnei sasniegt TOP pozīcijas meklētājā!

Pieteikties konsultācijai

Kopsavilkums

Atslēgvārdi ir viens no galvenajiem SEO optimizācijas aspektiem, kas palīdz iekarot TOP pozīcijas meklētāja rezultātos. Tos var iedalīt četrās grupās – īsie atslēgvārdi, vidēja garuma atslēgvārdi, garie atslēgvārdi un sākotnējie atslēgvārdi. Lai atlasītu savam uzņēmumam piemērotākos atslēgvārdus, vari izmantot dažādus bezmaksas vai maksas rīkus, piemēram, meklēt Google meklētāja ieteikumus, aplūkot Google Ads Keyword Planner, Google Search Console vai SEMrush iespējas, izpētīt konkurentu izmantotos atslēgvārdus u.c. Kad ģenerētas atslēgvārdu idejas, nepieciešams izveidot atslēgvārdu sarakstus un tad tos grupēt pēc sarakstiem, tēmām. Izvēlētie atslēgvārdi noderēs dažādās pozīcijās, piemēram, nosaukumā vai meta aprakstā, vrisrakstos, URL saitēs, bildēs, sociālajos medijos, mājaslapas saturā, Google My Business lapā u.c.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kāds ir vienkāršākais veids, kā atrast SEO atslēgvārdus?

Izmanto kādu no atslēgvārdu izpētes rīkiem, kas ģenerē dažādu opciju sarakstu, kuras sakārtotas pēc tēmas, meklēšanas apjoma, konkurences un grūtības pakāpes, un sniedz ieteikumus par vārdiem, kas varētu Tev noderēt vislabāk.

Kā es varu atrast atslēgvārdus savam uzņēmumam?

Uzzini, kādi atslēgvārdi darbojas Tavu konkurentu biznesiem. Tas sniedz skaidru priekšstatu par Tavu potenciālo klientu vaicājumu tendencēm un to, kā viņi formulē savus vaicājumus.

<h3>Paldies, esam saņēmuši Tavu vēstuli!</h3>
<p>Jau tuvākajā laikā ar Tevi sazināsies mūsu speciālists, lai vienotos par ērtu laiku sarunai.</p>

Saistītie raksti

Kas ir meklētājprogrammu (SEM) jeb SEO mārketings?

03.01.2024

Kas ir SEO mārketings? SEO mārketings jeb SEM (Search Engine Marketing) ir digitālā mārketinga apakšnozare, kuras mērķis ir palielināt vietņu tiešsaistes redzamību…

Lasīt rakstu

Reklāmas veidi internetā

28.08.2023

1.Vizuālās reklāmas jeb display ads Šī ir tiešsaistes reklāmu tradicionālā forma – vizuālās reklāmas/baneri, kuri parādās trešo personu mājaslapās, kuru saturs ir…

Lasīt rakstu

Kas ir mārketinga stratēģija un kā to izveidot?

30.08.2023

Kas ir mārketinga stratēģija? Mārketinga stratēģija ir visaptverošs rīcības plāns, kas izstrādāts konkrētu mārketinga mērķu sasniegšanai. Tas ietver lēmumu un taktiku kopumu,…

Lasīt rakstu
Raivis Gulbis
Raivis Gulbis
1706516619
Iesaku, viegla un produktīva sadarbība. Sadarbojamies vairākus gadus lielākos vai mazākos ar web lapas vai seo saistītos darbos/uzdevumos. Lieliksa komanda. Paldies
Ismael Cruces
Ismael Cruces
1704975316
Working with this team over the past few months has been awesome. They really got into the nitty-gritty of our site, making all the changes extremely easy for anybody in the team. I'm super glad about how things turned out for Startup Wise Guys' site. If you’re looking to boost your site and get the lowdown on how it all works, these are the go-to team. Highly recommend them for anyone looking to up their website in a easy way!
Top Santehnika
Top Santehnika
1702311298
E-komercija.lv ļoti profesionāls un atsaucīgs uzņēmums, kas piedāvā rūpīgu analīzi , izstrādājot konkrētus priekšlikumus Jūsu ūzņēmuma uzlabojumiem un mērķu sasniegšanai. Noteikti ieteiktu citiem uzņēmējiem izmantot tieši E-komercija.lv pakalpojumus!
Patrona
Patrona
1694426684
Very happy with the service. We used them for some integration services. They keep us in the know, explain complicated things in a simple and understandable manner. They work fast and the result are there.For sure we will cooperate with them for future projects and SEO.10/10 will work with them again.
st focus
st focus
1682318628
Sadarbojamies jau vairākus gadus, kuru laikā palielinājusies gan apmeklētība mājas lapā no Google meklētājā, gan pirkumi veikalā. Labs serviss un darba process skaidri saprotams. Noteikti iesaku!
Agris Magons
Agris Magons
1694456568
Iesaku! Proaktīva attieksme - galvas tiesu pārāka par citām kompānijām mārketinga nozarē. Šķiet ( labs servis, paŗdošana, komunikācijas) ir kā izmirstoša suga :) - atzvanīt, uzvaicāt, atgādināt, piedāvāt, iedziļināties un uzņemties atbildību par vārdiem un darbiem. E-komercijas komanda šo realizē uz 120% vislabākajā izpausmē. Liels ieguvums būs tiem, kas nav super zinoši SEO - sapratīsiet un iemācīsieties, jo tehniski sarežģītas lietas komanda spēj vienkāršā valodā paskaidrot. Savukārt zinošie būs kaifā, jo nav jāklausās tukši pārdošanas argumenti - varēsiet ātrā tempā strādāt uz mērķiem un tos sasniegt. Ja vēlamais rezultāts neizpildās vai rodās "berze", ir gatavi risināt, sēžas kopā pie galda un risina. Kopējos projektos strādājam pie uzņēmumu mērķauditorijas profilēšanas, atslēgvārdu izpētes mājas lapas struktūras izveides, veicam SEO auditu un satura plāna izstrādi.
Lace To Love
Lace To Love
1696257755
Patīkama, profesionāla, uz rezultātu vērsta attieksme. Mājas lapas audits tika veikts solītajā termiņā, visa audita laikā iegūtā informācija tika prezentēta tiešsaistē, sīkāk pastāstot par katru punktu un potenciālajām iespējām to uzlabot, kā arī atsūtīta uz e-pastu. Uz visiem jautājumiem tiek atbildēts ātri un "cilvēcīgi", ne ar iepriekš sagatavotām "konservu" atbildēm. Ar sadarbību līdz šim esam pilnībā apmierināti, plānojam arī turpmākos projektus interneta biznesa attīstībai.
4 istabas
4 istabas
1682421843
Ar puišiem sadarbojamies jau vairāk kā gadu un mūsu fantastisko sadarbību turpināsim vēl ilgi!💯  Šīs sadarbības laikā rezultāti ir acīmredzami un esam sasnieguši vairāk nekā bija gaidīts. Uzņēmuma pārstāvji profesionāli veic SEO optimizāciju, viegli un konkrēti paskaidro mums nezināmo, kā arī novērtējam to, cik viņi ir zinoši ne tikai SEO, bet arī mājaslapā un digitālajā mārketingā.Noteikti iesakām puišus kā izcilus sadarbības partnerus, ja vēlaties sasniegt reālus rezultātus un darboties kopā ar fantastiskiem cilvēkiem☀️
The One
The One
1698924560
I want to express appreciation for the excellent SEO work your company has done for us. We are confident that your strategy and efforts have significantly improved our online presence and visibility on search engines. Thank you for your professionalism and effectiveness! Keep up the great work.
Mikus Mezitis
Mikus Mezitis
1681211224
Lieliska un rezultatīva sadarbība mājaslapas SEO optimizēšanā! Neskaidrās situācijās saņēmām noderīgas konsultācijas un padomus, lai veiksmīgāk atrisinātu SEO optimizācijas procesu. Tas viss nav nemaz tik vienkārši, kā mums pašiem sākumā šķita, tādēļ ir svarīgi, lai sadarbības partneris būtu ar atbilstošu pieredzi un zināšanām. Paldies!
Alvis Pētersons
Alvis Pētersons
1693229514
Lieliska sadarbība daudzu gadu garumā no vairākie uzņēmumiem. Vienmēr izdevies sasniegt visus mājaslapām izvirzītos mērķus un kāpināt pārdošanas.
Artis Babris
Artis Babris
1702534041
Puiši veica atslēgas vārdu izpēti, pirms kuras iztaujāja un paskaidroja par procesu. Pēc atslēgas vārdu izpētes tika turpināta sadarbība, lai rezultātus izmantotu uzņēmuma mājaslapas SEO uzlabošanai.
Elvīra Žvarte
Elvīra Žvarte
1705064656
Krista Blūma
Krista Blūma
1705065251
Ļoti profesionāla komanda un lieliska komunikācija ar klientu! Atbildēs uz visiem jautājumiem, atrisinās visas problēmas, izstāstīs par būtisko, lai jaunā mājaslapa strādātu uz visiem 100%.
Reinis Virza
Reinis Virza
1705072445
Ja nepieciešami SEO pakalpojumi, droši varam ieteikt E-komercija komandu. Dažu mēnešu laikā sasniedzām top pozīcijas un palielinājās pieprasījumu skaits koka mājām un vasarnīcām. Ikmēneša atskaites saprotamas, sniedz rekomendācijas, atbild uz telefona zvaniem un e-pastiem. Tā tik turpināt!
Kristīne Zēriete
Kristīne Zēriete
1705933889
Viegla un ātra komunikācija ar komandu, profesionāla un rezultatīva sadarbība gan SEO pakalpojumu ieviešanā un uzturēšanā, gan E-komercijas projekta ieviešanā.
MMK Serviss Ziemas riepas Vissezonas riepas
MMK Serviss Ziemas riepas Vissezonas riepas
1681019291
Ar puišiem SEO optimizācijā sadarbojamies jau vairāk kā 5 gadus un rezultātā esam kļuvuši par galveno spēlētāju savā nozarē. Novērtējam, ka viņi vienmēr izdomās dažādus risinājumus un piedāvā jaunas idejas, kādas nav konkurentiem. Noteikti iesaku sadarboties. 5/5!
Miks Krenbergs
Miks Krenbergs
1702457276
Sadarbojamies jau kādus 5 gadus un varu droši apgalvot, ka viņu ieteiktās stratēģijas nes rezultātu. Viens liels bonuss ir viegla komunikācija un tas, ka nav regulāri jābaksta, lai rezultāti ietu uz augšu. Un vēl viena svarīga lieta - lai sasniegtu vēlamos rezultātus netiek prasīta burtiska algoritma "vēlmju" izpilde un mājaslapa var tikt pilnveidota fokusējoties vispirms uz lietotāju un pēc tam uz meklētāja algoritmu.
Ludmila Konovalova
Ludmila Konovalova
1702039931
I noticed a decline in my online store's performance about two years ago. Despite believing I was doing everything right, the reasons behind this drop remained a mystery. I turned to several SEO companies for a comprehensive analysis of my website but often ended up with reports from the same services I was already using, which failed to provide a complete picture of my site's functionality.After a long search, I came across E-komercija; they have been nothing short of a revelation. They conducted a thorough analysis of my website, identifying errors that were hindering its progress. They provided a wealth of reports covering various aspects and suggested systematic improvements. We held online meetings where they explained in detail what needed to be done, and they continued to offer support for any queries I had.Their research and analysis of my site spanned several months, and I am extremely satisfied with our collaboration E-komercija's approach was professional and insightful, helping me understand the intricacies of my website's performance. I look forward to continuing our partnership and highly recommend their services to anyone seeking to enhance their online presence.
×
js_loader