Reklāmas veidi internetā

Edgars Kebbe

Atjaunināts 28.08.2023

Tiešsaistes reklāmas tīmekļa vietnēs ir attīstījušās no statiskiem “uzlecošiem” attēliem līdz apslēptām mārketinga kampaņām un algoritmiem, kuri tieši vai netieši ietekmē lietotāja pieredzi ceļojot internetā. Pastāstīsim jums par 9 populārākajiem tiešsaistes reklāmu veidiem, nelielu to raksturojumu un darbības specifiku.

1.Vizuālās reklāmas jeb display ads

Šī ir tiešsaistes reklāmu tradicionālā forma – vizuālās reklāmas/baneri, kuri parādās trešo personu mājaslapās, kuru saturs ir saistīts ar uzņemuma specifiku.

Mūsdienās šo reklāmas veidu saprotam kā:

 • baneri jeb statiski attēli;
 • peldošie reklāmlogi – parasti parādās virs tradicionālā mājaslapas satura;
 • fona reklāma – reklāma parādās pa visu mājaslapas fonu (piem. tvplay.skaties.lv);
 • “Pop up” reklāmas – parādās kā jauns logs;
 • Kustīgās reklāmas (gif, attēlu projekcijas, u.c.);
 • Īsi video rullīši, kuri lielākoties atskaņojas automātiski pēc lapas atvēršanas.

Izmaksu ziņā šis ir samērā izdevīgs reklāmas veids, bet viss atkarīgs no tā, vai reklāmu vēlas izvietot pa tiešo sazinoties ar attiecīgās mājaslapas uzturētāju, vai organizāciju, kura veic šāda tipa pakalpojumus.

2. Sociālo mediju reklāmas

Saprotot to, ka sociālie mediji kļuvuši par efektīvu komunikācijas rīku un datu plūsmas avotu, arvien vairāk tiek izmantotas reklāmas – sākot ar vienkāršiem baneriem, beidzot ar automātiski atskaņotiem video.

Tā, piemēram, Facebook ir laba platforma reklāmas izvietošanai, jo iespējams specifiski izvēlēties auditoriju, uzstādot vecumu, dzimumu, atrašanās vietu, intereses, izglītības līmeni u.c.

Divi reklāmu tipi:

 • dabiskā reklāma – rada lojalitāti un sniedz atsauksmes no mērķauditorijas;
 • apmaksātā reklāma – veido apmaksātās reklāmas, lai sasniegtu specifisku auditoriju.

Platformas, kurās izmantot sociālo mediju reklāmas – Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, Google+, Pinterest, Tumblr, Reddit u.c.

3. Meklētājprogrammu mārketings

Veiksmīgākā tiešsaistes apmaksātā un ne-apmaksātā reklāmas forma. Šī reklāmas forma darbojas atslēgvārdu izpētē. Reklāmas darbības pamatā ir ideja – lai mājaslapa parādītos pēc iespējas vairāk reižu meklētājprogrammu lapu top pozīcijās. Visas reklāmas, kuras parādās Google, Bing un citu meklētājprogrammu lapās ir teksta reklāmas.

Meklētājprogrammu reklāma iedalās divos veidos:

 • SEO optimizācija
 • Google Ads

4. Native advertising

Vietējā reklāma ir sponsorētie saraksti, kuri parādās Bloga rakstu beigās, Facebok laika joslā vai citās sociālo mediju platformās, kurās vietējā reklāma saplūst ar vietnes saturu.

Reklāmas veidi:

 • ievietota laika joslā
 • meklētājprogrammu reklāmas
 • rekomendāciju logrīki
 • reklamēti saraksti

5. Atkārtots mārketings – remarketing

Šis mārketinga veids atgādina par savu esību tiem lietotājiem, kuri jau iepriekš par uzņēmumu ir zinājuši un saskārušies. Tā, piemēram, programma “cookie” parūpējas par to, lai reklāma parādās vairākās vietās, kad esi pametis uzņēmuma mājaslapu un vienkārši ceļo pa interneta plašumiem, tādējādi nemitīgi atgādinot par sevi. Ja pareizi lietots, šis reklāmas veids var izvērsties efektīvāks par Google Ads.

6. Video reklāmas

YouTube tiek uzskatīta par video reklāmu populārāko platformu.

Lai vai kādu saturu jūs izvēlaties, videoreklāmas kļūst arvien populārākas, jo tās izvairās no acīmredzamas reklāmas, vienlaikus piesaistot daudzu YouTube lietotāju ierobežoto uzmanību.

Video reklāmas var ievietot YouTube/Google, Facebook, Twitter, Vimeo utt.

7. E-pasta mārketings

E-pasa mārketings ir lētāka, ātrāka un efektīvāka reklāmas forma salīdzinājumā ar vizuālajām reklāmām. Ar tās palīdzību var viegli būvēt lietotāju lojalitāti un palielināt pārdošanas apjomus.

Visvieglāk e-pasta mārketingu vadīt, izmantojot dažādu programmu palīdzību:

 • MailChimp;
 • Constant Contact
 • AWeber
 • u.c.

Pirms kampaņas sākuma lietderīgi atcerēties par e-pastu krāšanu.

8. Apslēptās reklāmas

Apslēptās reklāmas ir visas tās apmaksātās reklāmas, kuras lietotāji uztver par tradicionālu satura formu sociālajos medijos, bet tā publicēšanu un saturu ir apmaksājusi trešā persona.

9. Ietekmētāju mārketings

Šis reklāmas veids savu popularītāti sāk piedzīvot arī Latvijā – uzņēmumi sadarbojas ar populāriem cilvēkiem, kuriem ir konkrēta mērķauditorija viņu sociālajos kontos un lūdz popularizēt viņu produktus, stāstot par to efektivitāti, lietderību, atlaidēm utt.

<h3>Paldies, esam saņēmuši Tavu vēstuli!</h3>
<p>Jau tuvākajā laikā ar Tevi sazināsies mūsu speciālists, lai vienotos par ērtu laiku sarunai.</p>

Saistītie raksti

Lokālais SEO: kā to izmantot sava biznesa labā?

26.01.2024

Lai arī lokālais SEO ir tas jēdziens, kas piedzīvo uzplaukumu, joprojām ir liela daļa uzņēmumu, kas par to nenojauš, tādējādi zaudējot tā…

Lasīt rakstu

Kā atvērt savu interneta veikalu?

30.08.2023

Kas ir e-komercija? E-komercija attiecas uz preču vai pakalpojumu pirkšanu un pārdošanu internetā. Tas novērš tradicionālo veikalu ģeogrāfiskos ierobežojumus, ļaujot vienlaikus gan…

Lasīt rakstu

E-komercijas mārketings – stratēģija internetveikala pārdošanas apjoma veicināšanai

29.08.2023

E-komercija un mārketings – kas ar to saprotams? E-komercijas mārketings ir pārdošanas apjoma veidošanas process, palielinot izpratni par tiešsaistes veikala produktu piedāvājumu…

Lasīt rakstu
Raivis Gulbis
Raivis Gulbis
1706516619
Iesaku, viegla un produktīva sadarbība. Sadarbojamies vairākus gadus lielākos vai mazākos ar web lapas vai seo saistītos darbos/uzdevumos. Lieliksa komanda. Paldies
Ismael Cruces
Ismael Cruces
1704975316
Working with this team over the past few months has been awesome. They really got into the nitty-gritty of our site, making all the changes extremely easy for anybody in the team. I'm super glad about how things turned out for Startup Wise Guys' site. If you’re looking to boost your site and get the lowdown on how it all works, these are the go-to team. Highly recommend them for anyone looking to up their website in a easy way!
Top Santehnika
Top Santehnika
1702311298
E-komercija.lv ļoti profesionāls un atsaucīgs uzņēmums, kas piedāvā rūpīgu analīzi , izstrādājot konkrētus priekšlikumus Jūsu ūzņēmuma uzlabojumiem un mērķu sasniegšanai. Noteikti ieteiktu citiem uzņēmējiem izmantot tieši E-komercija.lv pakalpojumus!
Patrona
Patrona
1694426684
Very happy with the service. We used them for some integration services. They keep us in the know, explain complicated things in a simple and understandable manner. They work fast and the result are there.For sure we will cooperate with them for future projects and SEO.10/10 will work with them again.
st focus
st focus
1682318628
Sadarbojamies jau vairākus gadus, kuru laikā palielinājusies gan apmeklētība mājas lapā no Google meklētājā, gan pirkumi veikalā. Labs serviss un darba process skaidri saprotams. Noteikti iesaku!
Agris Magons
Agris Magons
1694456568
Iesaku! Proaktīva attieksme - galvas tiesu pārāka par citām kompānijām mārketinga nozarē. Šķiet ( labs servis, paŗdošana, komunikācijas) ir kā izmirstoša suga :) - atzvanīt, uzvaicāt, atgādināt, piedāvāt, iedziļināties un uzņemties atbildību par vārdiem un darbiem. E-komercijas komanda šo realizē uz 120% vislabākajā izpausmē. Liels ieguvums būs tiem, kas nav super zinoši SEO - sapratīsiet un iemācīsieties, jo tehniski sarežģītas lietas komanda spēj vienkāršā valodā paskaidrot. Savukārt zinošie būs kaifā, jo nav jāklausās tukši pārdošanas argumenti - varēsiet ātrā tempā strādāt uz mērķiem un tos sasniegt. Ja vēlamais rezultāts neizpildās vai rodās "berze", ir gatavi risināt, sēžas kopā pie galda un risina. Kopējos projektos strādājam pie uzņēmumu mērķauditorijas profilēšanas, atslēgvārdu izpētes mājas lapas struktūras izveides, veicam SEO auditu un satura plāna izstrādi.
Lace To Love
Lace To Love
1696257755
Patīkama, profesionāla, uz rezultātu vērsta attieksme. Mājas lapas audits tika veikts solītajā termiņā, visa audita laikā iegūtā informācija tika prezentēta tiešsaistē, sīkāk pastāstot par katru punktu un potenciālajām iespējām to uzlabot, kā arī atsūtīta uz e-pastu. Uz visiem jautājumiem tiek atbildēts ātri un "cilvēcīgi", ne ar iepriekš sagatavotām "konservu" atbildēm. Ar sadarbību līdz šim esam pilnībā apmierināti, plānojam arī turpmākos projektus interneta biznesa attīstībai.
4 istabas
4 istabas
1682421843
Ar puišiem sadarbojamies jau vairāk kā gadu un mūsu fantastisko sadarbību turpināsim vēl ilgi!💯  Šīs sadarbības laikā rezultāti ir acīmredzami un esam sasnieguši vairāk nekā bija gaidīts. Uzņēmuma pārstāvji profesionāli veic SEO optimizāciju, viegli un konkrēti paskaidro mums nezināmo, kā arī novērtējam to, cik viņi ir zinoši ne tikai SEO, bet arī mājaslapā un digitālajā mārketingā.Noteikti iesakām puišus kā izcilus sadarbības partnerus, ja vēlaties sasniegt reālus rezultātus un darboties kopā ar fantastiskiem cilvēkiem☀️
The One
The One
1698924560
I want to express appreciation for the excellent SEO work your company has done for us. We are confident that your strategy and efforts have significantly improved our online presence and visibility on search engines. Thank you for your professionalism and effectiveness! Keep up the great work.
Mikus Mezitis
Mikus Mezitis
1681211224
Lieliska un rezultatīva sadarbība mājaslapas SEO optimizēšanā! Neskaidrās situācijās saņēmām noderīgas konsultācijas un padomus, lai veiksmīgāk atrisinātu SEO optimizācijas procesu. Tas viss nav nemaz tik vienkārši, kā mums pašiem sākumā šķita, tādēļ ir svarīgi, lai sadarbības partneris būtu ar atbilstošu pieredzi un zināšanām. Paldies!
Alvis Pētersons
Alvis Pētersons
1693229514
Lieliska sadarbība daudzu gadu garumā no vairākie uzņēmumiem. Vienmēr izdevies sasniegt visus mājaslapām izvirzītos mērķus un kāpināt pārdošanas.
Artis Babris
Artis Babris
1702534041
Puiši veica atslēgas vārdu izpēti, pirms kuras iztaujāja un paskaidroja par procesu. Pēc atslēgas vārdu izpētes tika turpināta sadarbība, lai rezultātus izmantotu uzņēmuma mājaslapas SEO uzlabošanai.
Elvīra Žvarte
Elvīra Žvarte
1705064656
Krista Blūma
Krista Blūma
1705065251
Ļoti profesionāla komanda un lieliska komunikācija ar klientu! Atbildēs uz visiem jautājumiem, atrisinās visas problēmas, izstāstīs par būtisko, lai jaunā mājaslapa strādātu uz visiem 100%.
Reinis Virza
Reinis Virza
1705072445
Ja nepieciešami SEO pakalpojumi, droši varam ieteikt E-komercija komandu. Dažu mēnešu laikā sasniedzām top pozīcijas un palielinājās pieprasījumu skaits koka mājām un vasarnīcām. Ikmēneša atskaites saprotamas, sniedz rekomendācijas, atbild uz telefona zvaniem un e-pastiem. Tā tik turpināt!
Kristīne Zēriete
Kristīne Zēriete
1705933889
Viegla un ātra komunikācija ar komandu, profesionāla un rezultatīva sadarbība gan SEO pakalpojumu ieviešanā un uzturēšanā, gan E-komercijas projekta ieviešanā.
MMK Serviss Ziemas riepas Vissezonas riepas
MMK Serviss Ziemas riepas Vissezonas riepas
1681019291
Ar puišiem SEO optimizācijā sadarbojamies jau vairāk kā 5 gadus un rezultātā esam kļuvuši par galveno spēlētāju savā nozarē. Novērtējam, ka viņi vienmēr izdomās dažādus risinājumus un piedāvā jaunas idejas, kādas nav konkurentiem. Noteikti iesaku sadarboties. 5/5!
Miks Krenbergs
Miks Krenbergs
1702457276
Sadarbojamies jau kādus 5 gadus un varu droši apgalvot, ka viņu ieteiktās stratēģijas nes rezultātu. Viens liels bonuss ir viegla komunikācija un tas, ka nav regulāri jābaksta, lai rezultāti ietu uz augšu. Un vēl viena svarīga lieta - lai sasniegtu vēlamos rezultātus netiek prasīta burtiska algoritma "vēlmju" izpilde un mājaslapa var tikt pilnveidota fokusējoties vispirms uz lietotāju un pēc tam uz meklētāja algoritmu.
Ludmila Konovalova
Ludmila Konovalova
1702039931
I noticed a decline in my online store's performance about two years ago. Despite believing I was doing everything right, the reasons behind this drop remained a mystery. I turned to several SEO companies for a comprehensive analysis of my website but often ended up with reports from the same services I was already using, which failed to provide a complete picture of my site's functionality.After a long search, I came across E-komercija; they have been nothing short of a revelation. They conducted a thorough analysis of my website, identifying errors that were hindering its progress. They provided a wealth of reports covering various aspects and suggested systematic improvements. We held online meetings where they explained in detail what needed to be done, and they continued to offer support for any queries I had.Their research and analysis of my site spanned several months, and I am extremely satisfied with our collaboration E-komercija's approach was professional and insightful, helping me understand the intricacies of my website's performance. I look forward to continuing our partnership and highly recommend their services to anyone seeking to enhance their online presence.
×
js_loader