- B2B un B2C – kas ir kas?
- B2B un B2C mājaslapa – kopīgais un atšķirīgais
- Kopsavilkums
B2B un B2C – kas ir kas?
Business to Business (B2B) ir biznesa modelis, kurā uzņēmumi tirgojas savā starpā, nodrošinot preču, pakalpojumu vai resursu apmaiņu. Šāda sadarbība var ietvert izejmateriālu iepirkšanu, ko izmanto tālākai ražošanai, vai konkrētu pakalpojumu iegādi, kas nepieciešami uzņēmuma ikdienas darbības nodrošināšanai.
Piemēram, ražotājs var iegādāties tehnoloģiskās iekārtas no piegādātāja, lai optimizētu savu ražošanas procesu. B2B darījumus raksturo lielāks mērogs, ilgāks lēmumu pieņemšanas process un augstāka darījumu vērtība salīdzinājumā ar patērētāju tirgu.
Business to Customer / Consumer (B2C) ir biznesa modelis, kurā uzņēmums tieši pārdod produktus vai pakalpojumus gala patērētājam – individuālajam lietotājam. Šāda veida darījumi ir orientēti uz ātru un ērtu klientu apkalpošanu, un tos bieži raksturo emocionāla saikne ar zīmolu.
Uzņēmums pārdod patērētājiem preces, piemēram, riepas, bērnu apģērbu, sporta inventāru vai mājturības preces. B2C izceļas ar īsāku pirkšanas procesu, pievilcīgu cenu politiku un dažādu digitālo mārketinga aktivitāšu izmantošanu, lai piesaistītu un noturētu klientus.
Plānojot mājaslapu un interneta veikalu, jāņem vērā abu biznesa modeļu būtiskās atšķirības.
B2B un B2C mājaslapa – kopīgais un atšķirīgais
Kopīgais B2B un B2C mājaslapām
Lai mājaslapa efektīvi sasniegtu savu mērķi – pārdot un veidot saikni ar auditoriju, ikvienai e-komercijas vietnei jābūt gan funkcionālai, gan pievilcīgai.
- B2B un B2C mājaslapām ir jāspēj efektīvi pārdot un komunicēt ar mērķa auditoriju;
- Uzlabotai lietotāja pieredzei mājaslapas struktūrai un informācijas arhitektūrai jābūt skaidrai, pārskatāmai un intuitīvai;
- Nepieciešams pārliecinošs un saistošs saturs, kas uzrunā konkrēto mērķauditoriju, veicina uzticību un motivē rīkoties;
- Neatkarīgi no tā, vai klients ir gala patērētājs vai uzņēmums, mājaslapas informācijai jābūt ātri pieejamai un skaidrai;
- Mājaslapā jāsniedz detalizēta informācija par piedāvātajiem produktiem un pakalpojumiem;
- Dizainam – pievilcīgam un viegli uztveramam.
Tagad apskatīsim būtiskās abu biznesa modeļu atšķirības un to atspoguļojumu konkrētā biznesa modeļa mājaslapas dizainā un saturā.
Lēmuma pieņemšana B2B un B2C biznesa modelī
B2B un B2C e-komercijas stratēģijas būtiski atšķiras, jo katra auditorija pieņem lēmumus, vadoties pēc savām unikālajām vajadzībām un prioritātēm.
Auditorijas vajadzības
- B2B un B2C auditorijas atšķiras ar domāšanas veidu un vajadzībām;
- B2C sektorā lēmumu pieņem viens cilvēks, savukārt B2B procesā iesaistīti vairāki lēmumu pieņēmēji;
- B2B lēmumu pieņemšanu ietekmē iepirkumu veikšanas vadlīnijas.
Cenas un lēmumu pieņemšana
- B2B produktiem un pakalpojumiem parasti ir augstākas cenas nekā B2C;
- Uzņēmumiem lēmumu pieņemšana prasa vairāk laika, jo jāizvērtē ietekme uz budžetu un uzņēmuma darbību.
Mārketinga pieeja
- B2B sektorā reklāma retāk balstās uz produkta “iekārojamību” (desirability);
- B2C reklāmās emocijas spēlē būtisku lomu, ietekmējot patērētāju lēmumus.
Kas ir mārketings un kā to izmantot savā biznesā
Kas ir mārketings Mārketings dažos vārdos…Mārketingu dažos vārdos un vienkāršotā valodā var saukt par darbību kopumu, kuru Tu, uzņēmējs vai mārketinga speciālists,…
Kā atšķirīgais lēmuma pieņemšanā atspoguļojas mājaslapā?
Lēmumu pieņemšanas īpatnības būtiski ietekmē mājaslapas saturu un funkcionalitāti, pielāgojot tās mērķauditorijas vajadzībām.
- B2B mājaslapās svarīgs ir padziļināts saturs un uz faktiem balstīta informācija. Šeit tiek akcentētas detaļas, kas palīdz dažādām iesaistītajām pusēm uzņēmumā izvērtēt piedāvājumu. Mājaslapas dizains bieži ietver sadaļas ar tehnisko informāciju, nozares ekspertu analīzi un praktiskiem piemēriem, lai atvieglotu komandas diskusijas un kolektīvo lēmumu pieņemšanu. Papildu elementi, piemēram, lejupielādējami dokumenti vai personalizēti cenu piedāvājumi, rada uzticību un paātrina lēmumu pieņemšanu.
- B2C mājaslapās dizains ir vērsts uz vienkāršību un intuitivitāti, lai palīdzētu individuālajam lietotājam ātri pieņemt lēmumu. Tiek izmantotas emociju raisošas detaļas – pievilcīgi vizuālie elementi, iedrošinošas un pozitīvas atsauksmes un labi saskatāmas cenas. Šāda pieeja palīdz patērētājam justies pārliecinātam, pieņemot ātrākus un individuālus lēmumus.
Šīs atšķirības nosaka ne tikai mājaslapas saturu, bet arī to, kā tiek strukturēta informācija, lai efektīvi sasniegtu mērķauditoriju un atbalstītu tās unikālo lēmumu pieņemšanas procesu.
Pirkšanas process B2B un B2C modelī
B2C raksturo ātrums
B2C gadījumā pirkšanas process ir daudz īsāks. Ja Tava uzņēmuma mājaslapu raksturo labs dizains, pārdomāts saturs un informācijas pieejamība, tad Pircēju ir vieglāk aizvest no statusa “ieinteresēts” līdz “es pērku”. Svarīgi apzināties, ka lietotājs nevēlas veikt lieku reģistrāciju.
Salīdzinot B2C un B2B pircēju, pirmajā gadījumā piedāvātās preces parasti var iegādāties vēl citos internetveikalos. Šajā gadījumā pircēji arī izjūt mazāku risku, jo ir vienīgie lēmumu pieņēmēji. Pretēji B2B saņemtais produkts vai pakalpojums var ietekmēt visa uzņēmuma darbību.
B2B process ir sarežģītāks.
B2B situācijā pirkšanas process parasti aizņem vairāk laika tieši sarežģītības dēļ. Iegādātie risinājumi tiek integrēti biznesa procesos jau esošajās sistēmās, tadēļ īpaši nozīmīgi pieņemt labāko lēmumu.
Pirkums gandrīz nekad netiks veikts pirmajā mājaslapas apmeklēšanas reizē, jo uzņēmējam nepieciešams iegūt pietiekami daudz informācijas, veikt pārrunas uzņēmuma iekšienē, kā arī personīgi tikties ar pakalpojuma vai produkta pārdevēju. Tāpat B2B gadījumā reģistrācija nereti ir svarīga, lai piekļūtu cenu piedāvājumiem.
Piemēram, web iztrādes procesā, kad veidojam mājaslapas un internetveikalus, no lēmuma pieņemšanas līdz noslēgtam līgumam paiet viens, divi vai vairāki mēneši. Ir gadījumi, kad lēmums tiek pieņemts pēc gada – potenciālie klienti meklē dažādus variantus, strādā ar citiem pakalpojuma sniedzējiem, pēc tam atgriežas.
B2B pārdošana – no intereses līdz darījumam
Konferencē ikviena prezentētāja galvenais virsmērķis ir spēt pievērst sev uzmanību, un, kad tā ir pievērsta – noturēt. Tādējādi nepieciešams rast risinājumus cilvēku…
Kā atšķirīgais pirkšanas procesā atspoguļojas mājaslapā?
Pirkšanas procesam raksturīgās atšķirības B2B un B2C būtiski ietekmē mājaslapas funkcionalitāti, struktūru un klientu pieredzi.
- B2C mājaslapās galvenais uzsvars tiek likts uz ātrumu un ērtumu. Lai nodrošinātu vienkāršu un intuitīvu lietotāja pieredzi, svarīgi ieviest funkcijas, kas saīsina pirkuma ceļu: skaidras darbības pogas (“Pievienot grozam”), vienkāršas norēķinu formas un iespēju iegādāties bez reģistrācijas. Mājaslapā jābūt pieejamai pilnīgai informācijai par produktu, cenām un piegādi, lai lietotājs varētu pieņemt ātrus lēmumus. Tāpat bieži tiek izmantoti papildpārdošanas (upselling) un krustpārdošanas (cross-selling) risinājumi, piemēram, ieteikumi saistītiem produktiem vai komplektu piedāvājumi.
- B2B mājaslapās pirkšanas procesam nepieciešams daudz dziļāks un detalizētāks atbalsts. Potenciālie klienti sagaida piekļuvi resursiem, kas atvieglo lēmumu pieņemšanu, piemēram, lejupielādējamus cenu piedāvājumus, projektu izcenojuma kalkulatorus un specifikāciju aprakstus. Reģistrācija bieži ir obligāta, lai nodrošinātu personalizētu piekļuvi piedāvājumiem vai papildu materiāliem. Tāpat svarīga ir iespēja veikt tiešu saziņu ar pārdošanas komandu, izmantojot kontaktformas vai tiešsaistes čatu, kas ļauj risināt sarežģītus jautājumus reālajā laikā.
Gan B2B, gan B2C mājaslapās, pielāgošanās klienta gaidām ir izšķiroša. Kamēr B2C lietotāji gatavi tūlītējai darbībai, B2B auditorija novērtē rūpīgi izstrādātu un informatīvu pieredzi, kas palīdz izsvērt sarežģītus lēmumus.
Kāda ir psiholoģiskā faktora loma?
B2C iesaista vairāk emocijas
B2C gadījumā iepirkšanās process likumsakarīgi tiek saistīts ar emocijām. Lēmums par pirkuma veikšanu bieži ir individuāls, līdz ar to nav nepieciešams citu apstiprinājums.
Tāpat klientus veikt pirkumus mudina dažādi emocionālie kairinājumi (triggers), piemēram, attēli, uzrunājoši teksti, pamudinoši saukļi un atsauksmes. Tie ir dažādi āķi, kas ķer uz emocijām.
Visbeidzot liela loma ir zīmolam – kā konkrētais zīmols līdz pirkuma veikšanai veidojis attiecības ar potenciālajiem klientiem, piemēram, komunicējot sociālajos medijos.
B2B nozīmē pragmatismu
Protams, arī B2B gadījumā lēmumu pieņemšanā iesaistītas emocijas. Šajā gadījumā uzņēmumi vairāk vērtē, kā tas risinās vai uzlabos dažādus procesus organizācijā. Katrs jauns liels pirkums var ietekmēt uzņēmuma finanšu situācija, tādēļ neizlēmība, vilcināšanās un pat bailes pieņemt gala lēmumu ir bieži sastopama emocionāla reakcija .
Tāpat uzņēmējiem svarīga ir riska novēršana jeb risk aversion. Nereti uzņēmējiem jāpieņem lēmums par 5, 10 vai vairāku simtu tūkstošu eiro vērtu pirkumu, tādēļ vienmēr tiek apsvērti iespējamie riski.
Visbeidzot B2B gadījumā mazāka loma piešķirama zīmolam. Protams, tas spēj ietekmēt lēmuma pieņemšanas procesu. Bet vienmēr tiek ņemti vērā arī citi aspekti, tostarp piegādes ātrums, kvalitāte, cena, termiņu izpilde.
Kā atšķirīgais pirkšanas psiholoģijā atspoguļojas mājaslapā?
Psiholoģiskie faktori būtiski ietekmē mājaslapas dizainu un saturu, tāpat atspoguļo atšķirības, kā klients pieņem lēmumu B2C un B2B biznesa modeļos.
- B2C mājaslapās pirkšanas psiholoģija balstās uz emocijām, tāpēc dizainam un saturam jāspēj uzrunāt lietotāju ātri un personīgi. Šeit tiek izmantoti uzmanību piesaistoši elementi, piemēram, kvalitatīvi attēli un video, kā arī aicinoši saukļi, kas mudina uz tūlītēju darbību. Atsauksmes, reitingi un lietotāju pieredzes stāsti rada uzticību un emocionālu piesaisti zīmolam. Turklāt, mājaslapas struktūrai jābūt vienkāršai un intuitīvai, lai izslēgtu vilcināšanos vai šaubas pirkuma laikā.
- B2B mājaslapās psiholoģiskie aspekti ir saistīti ar racionāliem lēmumiem un risku izvērtēšanu. Dizainam un saturam jāveicina uzticība un pārliecība, piedāvājot detalizētu informāciju par produktu vai pakalpojumu, piemēram, tehniskās specifikācijas, ROI aprēķinus un pieredzes stāstus (case studies). Turklāt mājaslapā jābūt pieejamiem elementiem, kas mazina darījuma risku, piemēram, garantiju politikai, sertifikātiem un klientu atsauksmēm.
Gan B2B, gan B2C mājaslapu veidotājiem ir būtiski saprast mērķauditorijas psiholoģiskos paradumus, lai pielāgotu lietotāja pieredzi un atbalstītu konkrētas emocionālās un racionālās vajadzības. Tādējādi tiek veidots gan emocionālais, gan pragmatiskais pamats lēmumu pieņemšanai.
Cenas noteikšana B2B un B2C modelī
B2C gadījumā cenas noteikšana vienmēr ir vienkārša, skaidra un tieša. Tieši tāpēc to bez vilcināšanās iespējams norādīt mājaslapā. Cenas nereti daudz neatšķiras līdzīgiem produktiem vai pakalpojumiem citās B2C mājaslapās. Vienīgās slēptās izmaksas ir piegāde, bet ar tām parasti pircēji rēķinās. Tāpat mājaslapas piedāvā dažādas upselling un cross-selling aktivitātes, kas ļauj pārdot papildproduktus. Piemēram, tiek tirgots projektors, bet papildus jāiegādājas spuldze, ka komplektācijā nav iekļauta.
B2B e-komercija atšķiras ar sarežģītāku cenas veidošanas procesu. Pirmkārt, dažādiem pakalpojuma vai produkta saņēmējiem ir dažādas vajadzības, kas var ietekmēt gala cenu. Piemēram, klients vēlas izveidot mājaslapu, bet patiesībā domā internetveikalu. Abos gadījumos projekta sarežģītība un līdz ar to arī cena ir atšķirīga.
Taču svarīgi apzināties, ka vismaz aptuvenas pakalpojuma vai produkta cenas minēšana ļaus pārdošanas cilvēkiem ietaupīt laiku. Atceries, ka ne visi ir Tavi potenciālie klienti. Pakalpojumu vai cenu kategorija atsijās klientus, kas nevar atļauties piedāvātos pakalpojumus vai produktus, un ļaus visu enerģiju veltīt reāliem nākotnes darījumiem.
Kā atšķirīgais cenas noteikšanas procesā atspoguļojas mājaslapā?
Cenas noteikšanas stratēģijas un to atspoguļojums mājaslapā būtiski atšķiras starp B2B un B2C biznesa modeļiem, balstoties uz klientu vajadzībām un lēmumu pieņemšanas procesiem.
- B2C mājaslapās cenas tiek skaidri un tieši norādītas, lai veicinātu ātru un vienkāršu pirkuma procesu. Produkta cena bieži ir redzama uzreiz, bez nepieciešamības veikt papildu darbības. Tas palīdz klientam ātri salīdzināt piedāvājumus ar citiem pārdevējiem un pieņemt lēmumu. Papildus tiek izmantoti cross-selling un upselling risinājumi, piemēram, piedāvājot saistītus produktus vai papildu pakalpojumus, kas veicina vidējā groza vērtības pieaugumu. Informācijai jābūt caurspīdīgai arī attiecībā uz papildu izmaksām, piemēram, piegādes maksu, lai novērstu lietotāju vilcināšanos pirkšanas procesā.
- B2B mājaslapās cenu norādīšana ir sarežģītāka, jo piedāvājumi bieži tiek pielāgoti katra klienta specifiskajām vajadzībām. Šādās vietnēs bieži tiek izmantoti pielāgojami cenu modeļi, piemēram, cenu kalkulatori vai pieprasījuma formas, kas klientam ļauj precizēt savu cenas pieprasījumu un saņemt personalizētu piedāvājumu. Mājaslapā var tikt parādītas aptuvenās cenu pozīcijas, lai sniegtu sākotnējo cenu līmeņa indikāciju un atsijātu klientus, kas neatbilst pakalpojuma vai produkta cenu līmenim. Tāpat būtiska ir pieeja papildu informācijai – klientu atsauksmēm, nozares sertifikātiem un ROI aprēķiniem –, kas palīdz izskaidrot cenu vērtību.
Gan B2B, gan B2C mājaslapās cenu pieejamībai ir būtiska loma uzticības veidošanā un klienta lēmumu ietekmēšanā. Kamēr B2C klienti sagaida tūlītēju un vienkāršu atbildi, B2B klientiem ir nepieciešama elastība un pielāgojamība, lai pilnībā saprastu piedāvājuma vērtību.
Klienta atbalsts B2B un B2C biznesa modelī
B2B e – komercijas vietnēm ir nepieciešamas zinošākas atbalsta komandas nekā B2C, jo tām ir sarežģītāki produkti un biznesa terminoloģija. Atbalsta nodrošināšai var izmantot zvanu centrus, Q&A forumus, 24/7 tērzēšanas robotus, FAQ lapas, produktu demonstrācijas un problēmu risināšanas video. B2B klientiem parasti ir augsta klienta mūža vērtība (CLV), un organizācijas iegulda apmācītā atbalsta infrastruktūrā, lai ātri atrisinātu sarežģītās problēmas.
B2C e – komercijas vietnēm arī ir nepieciešamas arī klientu atbalsta komandas, taču to klienti bieži uzdod vienkāršākus jautājumus. Tērzēšanas roboti un FAQ lapas var apkopot populārākos jautājumus un sniegt standartizētas atbildes.
Citi klienta atbalsta risinājumi B2B un B2C e-komercijas vietnēm
Gan B2B, gan B2C e-komercijas vietnes arvien biežāk izmanto modernās tehnoloģijas, lai uzlabotu klientu atbalstu, samazinātu reakcijas laiku un nodrošinātu personalizētu pieredzi.
- B2B vietnēs arvien populārāka kļūst mākslīgā intelekta (AI) izmantošana, piemēram, interaktīvie avatari un gudrie tērzēšanas roboti. Šie risinājumi ne tikai palīdz sniegt standartizētas atbildes, bet arī spēj analizēt klienta uzvedību un piedāvāt personalizētus risinājumus.
Specializētas aplikācijas, piemēram, CRM (Customer Relationship Management) integrācijas, ļauj pārvaldīt klienta datus un nodrošināt konsekventu atbalstu visās platformās. Zendesk vai HubSpot Service Hub nodrošina centralizētu piekļuvi atbalsta informācijai un klientu pārvaldībai.
- B2C vietnēs AI risinājumi ir orientēti uz vienkāršu un ātru atbalstu. Populāri kļuvuši tērzēšanas roboti, kas balstīti uz neirolingvistiskās programmēšanas tehnoloģijām (NLP), piemēram, ChatGPT API integrācija, kas spēj sniegt ātras un precīzas atbildes dažādās valodās. Vēl viens inovatīvs risinājums ir virtuālie palīgi jeb avatari, kas mijiedarbojas ar klientiem, piemēram, palīdzot izvēlēties produktus, piedāvājot personalizētus piedāvājumus vai risinot problēmas reāllaikā. Gatavas platformas kā Intercom vai Freshdesk piedāvā automatizētus klientu atbalsta risinājumus, kuri ir viegli ieviešami un pielāgojami specifiskām B2C vajadzībām.
Gan B2B, gan B2C klientu atbalsta stratēģijās tehnoloģijas atvieglo komunikāciju, nodrošina pieejamību un samazina izmaksas. Kamēr B2B risinājumi bieži ietver dziļāku integrāciju un pielāgojamību sarežģītām vajadzībām, B2C orientējas uz tūlītēju un intuitīvu palīdzību, ko sniedz AI vadīti rīki un platformas.
Izrakstīšanās (checkout) pieredze
Attēla avots: shopify.com
Vēl pirms mājaslapas izstrādes izplāno, kurai no mērķauditorijām mājaslapa tiks veidota. B2B gadījumā centies atbalstīt garo lēmuma pieņemšanas procesu un sniedz iespējami detalizētāku informāciju, savukārt, B2C situācijā – pievērsies dizainam un mājaslapas lietojamībai.
B2C vietnē norēķināšanās process parasti ir diezgan vienkāršs — klients nospiež norēķināšanās pogu, ievada piegādes adresi, ievada kartes informāciju un pirkums ir noticis!
B2B modelī norēķināšanās process ir sarežģītāks nekā B2C, jo klientiem jāapsver vairāk faktoru. E-komercijas platformai jānodrošina iespēja apstrādāt sarežģītākus iepirkumu grozus, taču jāsaglabā vienkāršība un lietošanas ērtums.
- Norēķināšanās posmā klientiem ir jāredz viņiem piemērotās cenas un atlaides. Dažreiz var būt nepieciešams pievienot pielāgotus pasūtījumus, kas atbilst specifiskām klienta prasībām;
- Klientiem jābūt iespējai sniegt papildu informāciju, lai tirdzniecības vai atbalsta komanda varētu ātri reaģēt. Klients var vēlāk atgriezties platformā, saņemt sagatavoto piedāvājumu un vienkārši pievienot to grozam, kad ir gatavs veikt pirkumu;
- Platformai jāpiedāvā vairākas piegādes un maksājumu iespējas, tostarp piegāde uz dažādām atrašanās vietām un maksājumi, kas piemēroti uzņēmumiem. Šī elastība ir būtiska, lai B2B klientam būtu ērti pabeigt pirkumu.
Mērķis ir padarīt procesu viegli saprotamu un efektīvu, vienlaikus saglabājot nepieciešamo funkcionalitāti un personalizāciju, kas ir svarīga B2B klientiem.
Nav iespējams pārvērtēt atšķirīgo dizainu un lietojamību B2B un B2C e-komercijas vietnēs.
B2C Checkout dizains: vienkāršība un ātrums
- B2C klienti parasti vēlas ātri pabeigt pirkumu, tāpēc Checkout dizainam jābūt vienkāršam, intuitīvam un ātram;
- Nepieciešams pieprasīt tikai pamata informāciju (vārds, piegādes adrese, maksājuma metode), lai izvairītos no klienta apgrūtināšanas;
- Tā kā daudzi B2C klienti iepērkas, izmantojot viedtālruņus, Checkout dizainam jābūt pilnībā optimizētam mobilajām ierīcēm;
- Jāpiedāvā ātras maksājumu iespējas, piemēram, Apple Pay, Google Pay vai PayPal, kas paplašina norēķināšanās iespējas;
Klientu motivē papildpiedāvājumi Checkout laikā (upselling vai cross-selling), piemēram, “Pievienojiet šo produktu par 10% atlaidi!”
B2B Checkout dizains: elastība un pielāgota informācija
- B2B klienti bieži iegādājas lielu skaitu preču vai veic atkārtotus pasūtījumus. Checkout dizainam jāļauj viegli rediģēt grozu un saglabāt iepriekšējos pasūtījumus vai piedāvājumus;
- B2B klienti sagaida redzēt savas individuālās cenas, balstoties uz iepriekšējiem darījumiem, apjomu vai līgumiem;
- B2B klientiem bieži ir nepieciešams vienlaikus piegādāt preces uz vairākām adresēm, tāpēc Checkout dizainā jānodrošina iespēja vienam pasūtījumam norādīt vairākas piegādes adreses;
- Papildus tradicionālajiem maksājumiem B2B klienti izmanto rēķinu apmaksu, kredīta līgumus vai pielāgotus maksājuma termiņus. Checkout dizainam jāatbalsta šīs funkcijas;
- Dizains jāpielāgo situācijām, kad lēmumu par pirkumu pieņem vairākas iesaistītās puses. Piemēram, iespēja saglabāt pasūtījumu, lai to vēlāk apstiprinātu vadītājs.
B2C Checkout dizains ir paredzēts, lai maksimāli vienkāršotu un paātrinātu norēķināšanos, savukārt B2B Checkout svarīga elastība, pielāgojamība un atbalsts sarežģītākiem darījumiem. Šīs atšķirības ir kritiskas, lai uzlabotu lietotāja pieredzi un palielinātu pārdošanas apjomu atbilstoši biznesa modelim, kam paredzēts konkrētais interneta veikals.
Kopsavilkums
Biznesa vide, kur funkcionē B2B e-komercija un B2C e-komercija nemitīgi mainās, tālab uzņēmumiem ir būtiski saprast, kā pielāgot savas mājaslapas specifiskajām B2B un B2C auditorijas vajadzībām. Šajā rakstā esam izpētījuši, kā šie divi biznesa modeļi atšķiras un kā šīs atšķirības atspoguļojas mājaslapu struktūrā, funkcionalitātē un dizainā.
B2B mājaslapas raksturo pielāgojamība klientu vajadzībām un sarežģītāka funkcionalitāti, lai atbalstītu garākus un kolektīvus lēmumu pieņemšanas procesus. Savukārt, B2C mājaslapām svarīgi nodrošināt ātrus lēmumus, ērtu iepirkšanos un emocionālu iesaisti.
Veiksmīgas e-komercijas platformas izveidei vajadzīga izpratne par mērķauditorijas specifiskajām vajadzībām un spējas pielāgot tehnoloģiskos risinājumus B2B vai B2C biznesa modeļa īpatnībām.