Kas ir meklētājprogrammu (SEM) jeb SEO mārketings?

Ir pieejamas dažādas stratēģijas, kuras uzņēmums var izmantot, lai organiski attīstītu savu biznesu digitālajā vidē – viens no tiem ir meklētājprogrammu optimizācijas (SEO) mārketings jeb plašāk pazīstamā SEO optimizācija. SEO mārketings ir lieliska stratēģija potenciālo pirkumu piesaistīšanai, pārdošanas veicināšanai un daudz kam citam. Bet ko īsti ietver meklētājprogrammu mārketings (SEM)? Par svarīgāko lasi mūsu speciālistu sagatavotajā rakstā!

Edgars Kebbe

Atjaunināts 05.04.2024

Kas ir SEO mārketings?

SEO mārketings jeb SEM (Search Engine Marketing) ir digitālā mārketinga apakšnozare, kuras mērķis ir palielināt vietņu tiešsaistes redzamību meklētājprogrammu rezultātos (SERP). SEO mārketings ietver vietņu optimizāciju, lai tādas meklētājprogrammas kā Google, Yandex un Bing spētu nolasīt mājaslapas saturu un ierindotu to meklētāja TOP pozīcijās.

Tā kā meklētājprogrammas ir kļuvuša par dominējošo avotu, kur cilvēki meklē informāciju, ir svarīgi paaugstināt mājaslapas pozīcijas meklētājā, lai piesaistītu vērtīgu dabisko datplūsmu. Šeit svarīgi ņemt vērā, ka katrai no meklētājprogrammām ir savs algoritms, pēc kura tā izvērtē vietnes kvalitāti un nosaka, kura vietne tiks parādīta augstākās pozīcijās. Katras meklētājprogrammas algoritms tiek uzskatīts par komercnoslēpumu un nevienam netiek izpausts.

Kāpēc SEO mārketings ir svarīgs?

Meklētājprogrammas vēlas saviem lasītājiem nodrošināt vislabākos rezultātus. Tas nozīmē, ka tās lietotājiem piedāvā augstas kvalitātes informatīvu saturu, kas atbilst lietotāja meklēšanas vaicājumam. Kāda nozīme šajā ir SEO mārketingam? Izmantojot SEO mārketingu, Tava uzņēmuma mājaslapa:

 • parādās atbilstošajos meklējumos lietotājiem;
 • saņem kvalitatīvu trafiku jeb potenciālo klientu plūsmu.

Kad cilvēki apmeklē Tavu e-komercijas vietni, Tu vēlies, lai viņus interesē piedāvātie produkti vai pakalpojumi. SEO ļauj optimizēt vietni tā, lai sasniegtu tieši tos cilvēkus, kuri meklē Tavu uzņēmumu un kurus interesē Tavs piedāvājums. Nav jēgas vietnei piesaistīt cilvēkus, kuriem nav interese par Tavu sniegto pakalpojumu vai produktu, jo tie nesniegs peļņu.

Ar SEO mārketinga palīdzību Tu vari sasniegt tieši savam uzņēmumam saistošo mērķauditoriju un piesaistīt pareizo lietotāju plūsmu. Tādējādi cilvēki ilgāk atradīsies Tavā vietnē, dalīsies ar saistošo informāciju un meklētājprogrammām tiks nosūtīti dati par to, ka vietne ir vērtīga – un tas ļaus lapai parādīties augstākās meklēšanas pozīcijās, kas atkal novedīs pie lielākas iespējas, ka klienti Tevi atradīs.

Kopumā meklētājprogrammas mārketinga nolūkos veido milzīgu potenciālo klientu loku. Turklāt SEO mārketinga stratēģijām parasti ir daudz augstāks reklāmguvumu līmenis nekā tradicionālajiem mārketinga vai reklāmas pasākumiem.

Tāpat SEO mārketinga procesā ir iespēja uzzināt, ko patiesībā internetā meklē Tavi klienti. Piemēram, veicot atslēgvārdu izpēti, Tu sapratīsi, kādu informāciju un ar kādu nolūku tieši meklē klienti, un tādējādi varēsi noskaidrot, kādu saturu veidot savā vietnē.

Ko ietver SEO mārketings?

Vai zināji, ka 93% online vidū veidotās pieredzes mūsdienās sākas tieši meklētājprogrammās? Tātad – ja Tava uzņēmuma mājaslapa vai e-komercijas vietne netiks ranžēta pareizajiem meklēšanas vaicājumiem un neparādīsies meklējumu saraksta augšgalā, potenciālajiem klientiem Tu būtībā būsi neredzams. Tieši tāpēc ir svarīgi aptvert plašo SEO mārketinga daļu, un, lūk, kas no visa ir svarīgi!

#1 Tēmu kopas

Atslēgvārdi ir ļoti svarīgi, tomēr tieši tēmu kopas ir atslēgvārdu izpētes pamatā. Ja zini, ko interneta lietotāji meklē, vari saprast, kādas tēmas viņiem ir saistošas, lai par to stāstītu savā mājaslapā. Tādējādi potenciālie klienti ilgāk atradīsies Tavā vietnē un Tu uzlabosi savas mājaslapas autoritāti.

Nākamais solis ir pareiza tēmu kopu grupēšana, lai veidotos tā sauktie klasteri, kuri sastāv no galvenajām tēmām un apakštēmām. Pareiza SEO stratēģija nosaka, ka katrā rakstā ir jābūt saitēm uz citu rakstu lapā, un klasteru veidošana ir lieliska iespēja, kā šo struktūru izveidot.

#2 Mērķauditorijas atlase pēc atslēgvārdiem

Atslēgvārdi ir vārdi un frāzes, kas parasti tiek meklēti Google vai citā meklētājprogrammā. Tie ir vieni no galvenajiem noteicošajiem faktoriem Tavas lapas SERP (Search Engine Results Page) klasifikācijā, jo, ja tos izmanto pareizi, tie meklētājprogrammu rāpuļprogrammām norāda, par ko ir vietnes saturs.

Mērķauditorijas atlasei pēc atslēgvārdiem ir nepieciešama lielāka pieredze un uzmanība nekā iepriekš. Google soda zīmolus, kuri vienkārši ievieto atslēgvārdus saturā ar mazu vērtību, tāpēc Tavs uzdevums ir veikt šo soli pārdomāti. Labākais veids, kā pārliecināties, ka mērķauditorijas atlase pēc atslēgvārdiem ir pareiza, ir veikt rūpīgu atslēgvārdu izpēti.

Lasi zemāk pievienoto rakstu, lai uzzinātu vairāk par to, kā veikt atslēgvārdu izpēti, kā grupēt un integrēt tos mājaslapas saturā daudzpusīgi un efektīvi.

Atslēgvārdu izpēte no A līdz Z paša spēkiem (2024)+Video

Kas ir atslēgvārdi? Atslēgvārdi ir vārdi un frāzes, ko cilvēki izmanto, lai meklētu informāciju tiešsaistē, piemēram, ja viņiem interesē riepu iegādes iespējas,…

#3 Metadati – Meta Title un Meta description

Par metadatiem tiek uzskatīts nosaukums un meta apraksts – tā ir pirmā informācija, ko lietotājs redz, kad mājaslapa tiek parādīta meklēšanas rezultātos. Līdzīgi kā reizēs, kad saņem e-pastu. Pirmā informācija par sūtītāju un e-pasta tematu ļauj Tev izlemt, vai atvērsi to.

Tādēļ skaidrs ir viens – metadatiem vienmēr ir jāvelta pietiekami liela uzmanība un jāizvērtē rūpīgi, kādu informāciju tajos norādīt. Izmanto tos, lai pārliecinoši parādītu, ka pārzini konkrēto jomu.

#4 Tehniskais SEO

Tehniskais SEO ir Tavas mājaslapas kopējās SEO stratēģijas un arī SEO mārketinga stratēģijas neatņemama sastāvdaļa. Īsi definējot, tas ir process, kurā vietnes struktūra un saturs tiek saskaņots ar meklētājprogrammas tehniskajām prasībām. Spēcīgs tehniskais SEO ļauj meklētājprogrammām viegli atrast, pārmeklēt un indeksēt Tavu mājaslapu, kas ir būtiska sastāvdaļa TOP pozīciju iegūšanai meklētājā.

Vēlies pārliecināties par savas mājaslapas tehnisko stāvokli?

Piesakies konsultācijai pie E-komercija.lv speciālistiem – mēs palīdzēsim veikt tehnisko SEO auditu Tava uzņēmuma mājaslapai, lai novērtētu svarīgus tehniskos aspektus, iekšējo saišu struktūru, identificētu dažādas kļūdas un ne tikai!

Pieteikties konsultācijai

#5 Iekšējās saites

Iekšējie linki ir svarīga iekšējās SEO optimizācijas un SEO mārketinga sastāvdaļa – tas ir atsevišķs lapu optimizēšanas process, lai izstrādātu pēc iespējas atbilstošāku saturu lietotājiem. Iekšējās saites mājaslapā ļauj veidot plašus un daudzpusīgus rakstus, grupēt informāciju. Tā, piemēram, galvenajā lapā jābūt pamata informācijai, vispusīgam tēmas aprakstam, savukārt, ar apakšlapu palīdzību vari aprakstīt detaļas vai pat piedāvāt savus pakalpojumus.

#6 Atpakaļsaites

Atpakaļsaites ir viena no būtiskākajām ārējās SEO optimizācijas sastāvdaļām. Atpakaļsaites veidojas tad, kad citas augstas autoritātes vietnes vietnes novirza lietotājus atpakaļ uz Tavas mājaslapas saturu, tādējādi palielinot dabisko datplūsmu.

Šāda prakse palīdz veicināt autoritāti savai mājaslapai – Google un citas meklētājprogrammas, redzot, ka uz Tavu saturu ievietotas saites citās lapās, to uztvers kā pozitīvu signālu un piešķirs Tev augstāku autoritāti, virzot Tavu saturu augstākās pozīcijās meklētājā.

Vai Tu sava uzņēmuma mārketinga stratēģijā esi aptvēris arī SEO mārketingu? Ja nē, tam ir īstais brīdis! Sazinies ar E-komercija.lv speciālistiem – mēs palīdzēsim īstenot stratēģisku un visaptverošu SEO optimizāciju Tavai mājaslapai vai internetveikalam, lai Tu kļūtu redzamāks saviem klientiem digitālajā vidē un varētu veicināt pārdošanas pieaugumu!

SEO optimizācija ietver dažādas puses – tostarp darbības ārpus lapas. Lai izprastu ārējo SEO optimizāciju, lūk, noderīga informācija tieši Tev! Klikšķini uz zemāk ievietoto rakstu un uzzini, kas ir ārējais SEO, kā tas palīdz iekarot meklētāja TOP pozīcijas un kā to īstenot.

Ārējā SEO optimizācija: ceļvedis tās īstenošanai mājaslapā

Ir 3 veidu SEO optimizācijas – ārējais SEO ir viena no tām! SEO jeb Search Engine Optimization apzīmē meklētājprogrammu optimizāciju. SEO optimizācijas…

Kopsavilkums

SEO mārketings jeb SEM (Search Engine Marketing) ir būtiska digitālā mārketinga sastāvdaļa, kas ļauj palielināt mājaslapas pozīcijas meklētājprogrammu rezultātos, kā arī palīdz uzlabot organisko lietotāju plūsmu vietnei un likumsakarīgi arī veicināt ienākumu pieaugumu. SEO jeb meklētājprogrammu mārketings iekļauj dažādu darbību kopumu, tostarp atslēgvārdu izmantošanu mērķauditorijas atlasei, metadatu izveidi, tehnisko SEO optimizāciju, iekšējo saišu tīkla izveidi, atpakaļsaišu būvēšanu un ne tikai.

Mēs varam Tev palīdzēt veikt SEO mārketingu savā mājaslapā, lai palielinātu pārdošanu – sazinies ar mums!

  Biežāk uzdotie jautājumi

  Kāda ir SEO loma mārketingā?

  SEO ir neatņemama digitālā mārketinga sastāvdaļa. Tā ir atbildīga par vietnes atpazīstamības veicināšanu un augstāku pozīciju noturēšanu meklētājprogrammās nekā konkurentiem. Visaptveroša SEO stratēģija palielina vietnes redzamību, organisku lietotāju plūsmu, reklāmguvumu līmeni un ROI jeb ieguldījuma atdevi.

  Kas ir hipersaišu veidošana (Link Building)?

  Saišu veidošana ir attiecīgu hipersaišu izveides process uz vietni no citām mājaslapām. Ja uz vietni ved daudz ārējo saišu, meklētājprogrammas to uzskata par kvalitātes rādītāju, tādējādi palielinās iespējamība, ka vietne meklētājprogrammu rezultātos iegūs augstākas pozīcijas.

  <h3>Paldies, esam saņēmuši Tavu vēstuli!</h3>
  <p>Jau tuvākajā laikā ar Tevi sazināsies mūsu speciālists, lai vienotos par ērtu laiku sarunai.</p>

  Saistītie raksti

  Lokālais SEO: kā to izmantot sava biznesa labā?

  16.09.2021

  Lai arī lokālais SEO ir tas jēdziens, kas piedzīvo uzplaukumu, joprojām ir liela daļa uzņēmumu, kas par to nenojauš, tādējādi zaudējot tā…

  Lasīt rakstu

  Kas ir mārketings un kā to izmantot savā biznesā

  14.10.2021

  Kas ir mārketings Mārketings dažos vārdos…Mārketingu dažos vārdos un vienkāršotā valodā var saukt par darbību kopumu, kuru Tu, uzņēmējs vai mārketinga speciālists,…

  Lasīt rakstu

  Kas ir SEO optimizācija: vienkāršs un saprotams skaidrojums (2024)

  23.12.2022

  Kas ir SEO optimizācija? SEO (Search Engine Optimisation) ir viss darbību kopums, ko veic mājaslapas, interneta portāla, bloga vai internetveikala īpašnieki vai…

  Lasīt rakstu
  4 istabas
  4 istabas
  1682421843
  Ar puišiem sadarbojamies jau vairāk kā gadu un mūsu fantastisko sadarbību turpināsim vēl ilgi!💯  Šīs sadarbības laikā rezultāti ir acīmredzami un esam sasnieguši vairāk nekā bija gaidīts. Uzņēmuma pārstāvji profesionāli veic SEO optimizāciju, viegli un konkrēti paskaidro mums nezināmo, kā arī novērtējam to, cik viņi ir zinoši ne tikai SEO, bet arī mājaslapā un digitālajā mārketingā.Noteikti iesakām puišus kā izcilus sadarbības partnerus, ja vēlaties sasniegt reālus rezultātus un darboties kopā ar fantastiskiem cilvēkiem☀️
  Agris Magons
  Agris Magons
  1694456568
  Iesaku! Proaktīva attieksme - galvas tiesu pārāka par citām kompānijām mārketinga nozarē. Šķiet ( labs servis, paŗdošana, komunikācijas) ir kā izmirstoša suga :) - atzvanīt, uzvaicāt, atgādināt, piedāvāt, iedziļināties un uzņemties atbildību par vārdiem un darbiem. E-komercijas komanda šo realizē uz 120% vislabākajā izpausmē. Liels ieguvums būs tiem, kas nav super zinoši SEO - sapratīsiet un iemācīsieties, jo tehniski sarežģītas lietas komanda spēj vienkāršā valodā paskaidrot. Savukārt zinošie būs kaifā, jo nav jāklausās tukši pārdošanas argumenti - varēsiet ātrā tempā strādāt uz mērķiem un tos sasniegt. Ja vēlamais rezultāts neizpildās vai rodās "berze", ir gatavi risināt, sēžas kopā pie galda un risina. Kopējos projektos strādājam pie uzņēmumu mērķauditorijas profilēšanas, atslēgvārdu izpētes mājas lapas struktūras izveides, veicam SEO auditu un satura plāna izstrādi.
  Artis Babris
  Artis Babris
  1702534041
  Puiši veica atslēgas vārdu izpēti, pirms kuras iztaujāja un paskaidroja par procesu. Pēc atslēgas vārdu izpētes tika turpināta sadarbība, lai rezultātus izmantotu uzņēmuma mājaslapas SEO uzlabošanai.
  Lace To Love
  Lace To Love
  1696257755
  Patīkama, profesionāla, uz rezultātu vērsta attieksme. Mājas lapas audits tika veikts solītajā termiņā, visa audita laikā iegūtā informācija tika prezentēta tiešsaistē, sīkāk pastāstot par katru punktu un potenciālajām iespējām to uzlabot, kā arī atsūtīta uz e-pastu. Uz visiem jautājumiem tiek atbildēts ātri un "cilvēcīgi", ne ar iepriekš sagatavotām "konservu" atbildēm. Ar sadarbību līdz šim esam pilnībā apmierināti, plānojam arī turpmākos projektus interneta biznesa attīstībai.
  Top Santehnika
  Top Santehnika
  1702311298
  E-komercija.lv ļoti profesionāls un atsaucīgs uzņēmums, kas piedāvā rūpīgu analīzi , izstrādājot konkrētus priekšlikumus Jūsu ūzņēmuma uzlabojumiem un mērķu sasniegšanai. Noteikti ieteiktu citiem uzņēmējiem izmantot tieši E-komercija.lv pakalpojumus!
  Miks Krenbergs
  Miks Krenbergs
  1702457276
  Sadarbojamies jau kādus 5 gadus un varu droši apgalvot, ka viņu ieteiktās stratēģijas nes rezultātu. Viens liels bonuss ir viegla komunikācija un tas, ka nav regulāri jābaksta, lai rezultāti ietu uz augšu. Un vēl viena svarīga lieta - lai sasniegtu vēlamos rezultātus netiek prasīta burtiska algoritma "vēlmju" izpilde un mājaslapa var tikt pilnveidota fokusējoties vispirms uz lietotāju un pēc tam uz meklētāja algoritmu.
  MMK Serviss Ziemas riepas Vissezonas riepas
  MMK Serviss Ziemas riepas Vissezonas riepas
  1681019291
  Ar puišiem SEO optimizācijā sadarbojamies jau vairāk kā 5 gadus un rezultātā esam kļuvuši par galveno spēlētāju savā nozarē. Novērtējam, ka viņi vienmēr izdomās dažādus risinājumus un piedāvā jaunas idejas, kādas nav konkurentiem. Noteikti iesaku sadarboties. 5/5!
  Ismael Cruces
  Ismael Cruces
  1704975316
  Working with this team over the past few months has been awesome. They really got into the nitty-gritty of our site, making all the changes extremely easy for anybody in the team. I'm super glad about how things turned out for Startup Wise Guys' site. If you’re looking to boost your site and get the lowdown on how it all works, these are the go-to team. Highly recommend them for anyone looking to up their website in a easy way!
  Agnese Lauruta
  Agnese Lauruta
  1715865428
  Ļoti veiksmīga sadarbība ar E-komercija.lv! Darbi tiek veikti ātri un kvalitatīvi. Ļoti patīkama komunikācija - brīvi var uzdot jautājumus, ja kaut kas nav skaidrs. Forša komanda, kas ir ieinteresēta klienta rezultātos. Iesaku :)
  Patrona
  Patrona
  1694426684
  Very happy with the service. We used them for some integration services. They keep us in the know, explain complicated things in a simple and understandable manner. They work fast and the result are there.For sure we will cooperate with them for future projects and SEO.10/10 will work with them again.
  Alvis Pētersons
  Alvis Pētersons
  1693229514
  Lieliska sadarbība daudzu gadu garumā no vairākie uzņēmumiem. Vienmēr izdevies sasniegt visus mājaslapām izvirzītos mērķus un kāpināt pārdošanas.
  Krista Blūma
  Krista Blūma
  1705065251
  Ļoti profesionāla komanda un lieliska komunikācija ar klientu! Atbildēs uz visiem jautājumiem, atrisinās visas problēmas, izstāstīs par būtisko, lai jaunā mājaslapa strādātu uz visiem 100%.
  The One
  The One
  1698924560
  I want to express appreciation for the excellent SEO work your company has done for us. We are confident that your strategy and efforts have significantly improved our online presence and visibility on search engines. Thank you for your professionalism and effectiveness! Keep up the great work.
  Mikus Mezitis
  Mikus Mezitis
  1681211224
  Lieliska un rezultatīva sadarbība mājaslapas SEO optimizēšanā! Neskaidrās situācijās saņēmām noderīgas konsultācijas un padomus, lai veiksmīgāk atrisinātu SEO optimizācijas procesu. Tas viss nav nemaz tik vienkārši, kā mums pašiem sākumā šķita, tādēļ ir svarīgi, lai sadarbības partneris būtu ar atbilstošu pieredzi un zināšanām. Paldies!
  Raivis Gulbis
  Raivis Gulbis
  1706516619
  Iesaku, viegla un produktīva sadarbība. Sadarbojamies vairākus gadus lielākos vai mazākos ar web lapas vai seo saistītos darbos/uzdevumos. Lieliksa komanda. Paldies
  st focus
  st focus
  1682318628
  Sadarbojamies jau vairākus gadus, kuru laikā palielinājusies gan apmeklētība mājas lapā no Google meklētājā, gan pirkumi veikalā. Labs serviss un darba process skaidri saprotams. Noteikti iesaku!
  Sabīne Miezis
  Sabīne Miezis
  1714117331
  Sadarbībā ar E-komercija veicām SEO auditu. Ieguvām ne tikai konkrētus izpildāmos uzdevumus, bet arī vērtīgu ieskatu SEO pasaulē, kas liek apdomāt tīmekļa vietnes mērķi, auditoriju un darbības stratēģiju. Pakalpojuma sniedzēja ieinteresētība, iniciatīva un spēja "parastam cilvēkam" izstāst sarežģītas lietas, pārliecināja, ka sadarbību turpināsim arī SEO optimizācijas pasākumu ieviešanā.
  Elvīra Žvarte
  Elvīra Žvarte
  1705064656
  Reinis Virza
  Reinis Virza
  1705072445
  Ja nepieciešami SEO pakalpojumi, droši varam ieteikt E-komercija komandu. Dažu mēnešu laikā sasniedzām top pozīcijas un palielinājās pieprasījumu skaits koka mājām un vasarnīcām. Ikmēneša atskaites saprotamas, sniedz rekomendācijas, atbild uz telefona zvaniem un e-pastiem. Tā tik turpināt!
  Kristīne Zēriete
  Kristīne Zēriete
  1705933889
  Viegla un ātra komunikācija ar komandu, profesionāla un rezultatīva sadarbība gan SEO pakalpojumu ieviešanā un uzturēšanā, gan E-komercijas projekta ieviešanā.
  Ludmila Konovalova
  Ludmila Konovalova
  1702039931
  I noticed a decline in my online store's performance about two years ago. Despite believing I was doing everything right, the reasons behind this drop remained a mystery. I turned to several SEO companies for a comprehensive analysis of my website but often ended up with reports from the same services I was already using, which failed to provide a complete picture of my site's functionality.After a long search, I came across E-komercija; they have been nothing short of a revelation. They conducted a thorough analysis of my website, identifying errors that were hindering its progress. They provided a wealth of reports covering various aspects and suggested systematic improvements. We held online meetings where they explained in detail what needed to be done, and they continued to offer support for any queries I had.Their research and analysis of my site spanned several months, and I am extremely satisfied with our collaboration E-komercija's approach was professional and insightful, helping me understand the intricacies of my website's performance. I look forward to continuing our partnership and highly recommend their services to anyone seeking to enhance their online presence.
  ×
  js_loader