Digitālais mārketings – kļūstiet pamanāmi internetā

Mārketings vienmēr ir bijis saistīts ar saziņu ar auditoriju īstajā vietā un īstajā laikā. Šodien tas nozīmē, ka Tev ir jāsatiekas ar viņiem tur, kur viņi jau pavada laiku – internetā. Ir būtiski izmantot digitālās vides sniegtās iespējas, lai attīstītu savu biznesu un pelnītu vairāk. Uzzini vairāk par to, kas ir digitālais mārketings, un iekaro digitālo sfēru, aizraujot savu auditoriju un bruģējot ceļu uz nepārspējamiem panākumiem internetā!

Edgars Kebbe

Atjaunināts 05.04.2024

Kas ir digitālais mārketings?

Digitālais mārketings jeb interneta mārketings ir vispārīgs termins, kas apzīmē visas darbības, ko uzņēmums veic, lai uzrunātu klientus un piesaistītu viņu uzmanību, izmantojot elektroniskās tehnoloģijas. Digitālais mārketings reklamē un pārdod produktus vai pakalpojumus potenciālajiem klientiem, izmantojot tiešsaistes platformas, piemēram, e-pastu, sociālos medijus, mobilo mārketingu, tiešsaistes klientu kopienas, tīmekļa seminārus un citu video saturu.

Digitālais mārketings tiek izmantots tiešsaistes vidē, reklamējot un pārdod uzņēmuma porduktus un pakalpojumus.

Digitālā mārketinga process ietver līdzīgu taktiku kā tradicionālais mārketings. Efektīvākai pārdošanai uzņēmumi var apvienot gan tradicionālās, gan digitālās mārketinga metodes.

Online jeb interneta mārketinga nozīme NAV pārvērtēta!

Digitālajam mārketingam mūsdienu interneta laikmetā uzņēmumiem ir ļoti svarīgs vairāku iemeslu dēļ. Kādi tie ir?

Lai uzņēmums būtu konkurētspējīgs tam ir jāizmanto online jeb interneta mārketinga sniegtās iespējas, tādejādi sasniedzot potenciālo auditoriju efektīvāk.

Ir iespējams koncentrēt savus centienus tikai uz tiem potenciālajiem klientiem, kuri, visticamāk, iegādāsies Tavu produktu vai pakalpojumu

Ja ievieto reklāmu TV, žurnālā vai uz stenda, Tev ir ierobežota kontrole pār to, kas redz reklāmu. Digitālais mārketings ļauj identificēt un mērķēt uz ļoti specifisku auditoriju, izmantojot personalizētus mārketinga ziņojumus ar augstu reklāmguvumu līmeni.

Piemēram, sociālo tīklu vietnēs vari izmantot mērķauditorijas atlasi, lai rādītu reklāmas noteiktai grupai, pamatojoties uz tādiem mainīgajiem kā vecums, dzimums, atrašanās vieta, intereses u.c.

Sociālo tīklu vietnēs iespējas segmentēt uzņēmuma auditoriju pēc dažādiem parametriem.

Tas ir ekonomiski izdevīgāks nekā izejošā (outbond) mārketinga metodes

Digitālais mārketings palīdz izsekot kampaņu veiktspējai ikdienā, lai zinātu, kuri kanāli darbojas labi un kuri ne, tādējādi palīdzot optimizēt kampaņas budžetus, lai nodrošinātu augstu ROI (return on investment) jeb ienākumus no investīcijām. To nevar teikt par tradicionālajiem reklāmas veidiem. Nav svarīgi, kā darbojas, piemēram, vides reklāma – tā joprojām maksā tikpat, pat ja tā netiek pārveidota. Turklāt, izmantojot digitālo mārketingu, Tev ir pilnīga kontrole pār to, kur izvēlies tērēt naudu.

Digitālais mārketings ir izmērāms

Lai gan tradicionālā reklāma var būt noderīga konkrētu mērķu sasniegšanai, tās lielākais ierobežojums ir izmērāmība. Šī ir viena no lielākajām digitālā mārketinga priekšrocībām, jo tas sniedz priekšstatu par visu uzņēmumam svarīgo metriku no sākuma līdz beigām, tostarp par seansiem, kopīgošanas reizēm, skatījumiem, klikšķiem un lapā pavadīto laiku.

Digitālā mārketinga stratēģiju ir vieglāk pielāgot un mainīt

Ikviens mārketinga speciālists zina, cik liels darbs tiek ieguldīts mārketinga stratēģijas izstrādē. Stratēģijas īstenošanas laikā bieži var rasties kādi precizējumi – vari saprast, ka aprēķins ir bijis neveiksmīgs, pieņēmums bija nepareizs vai auditorija nereaģēja tā, kā bija paredzēts. Iespēja pielāgot stratēģiju ir ļoti izdevīga, jo ļauj efektīvāk pārvaldīt tās darbību un sasniegt vēlamos mērķus.

Interneta mārketings var uzlabot reklāmguvumu līmeni un potenciālo pirkumu kvalitāti

Tā kā digitālais mārketings ļauj vienkāršāk novērtēt mārketinga pasākumus, tas atvieglo arī reklāmguvumu līmeņa uzlabošanu. Spēja izmērīt katras taktikas efektivitāti palīdz izstrādāt labākas stratēģijas – pastāvīga metožu pilnveidošana uzlabo reklāmguvumu līmeni. Ieguldījumi digitālajā mārketingā nodrošina, ka viss ir optimizēts lielākajam reklāmguvumu skaitam.

TOP 5 digitālā mārketinga veidi

Ir vairāki digitālā mārketinga stratēģiju veidi, ko uzņēmumi var izmantot, lai aizsniegtu savu mērķauditoriju un sasniegtu savus izvirzītos mārketinga mērķus. Lūk, daži izplatītākie digitālā mārketinga veidi!

Lai sasniegtu izvirzītos mārketinga mērķus un auditoriju var izmantot kādu no pieciem digitālā mārketinga veidiem, piemēram, satura mārketings, e-pastu mārketings u.c.

1. Meklētājprogrammu optimizācija – SEO (Search Engine Optimization)

SEO optimizācija ir Tava uzņēmuma mājaslapas vai internetveikala vietnes optimizēšanas process, kas tiek veikts, lai meklētājprogrammu rezultātu lapās iegūtu augstāku vietu, tādējādi palielinot organiskās apmeklētības apjomu, ko saņem vietne.

Ar SEO optimizāciju var panākt organiskos meklēšanas rezultātus meklētājprogrammās to var izdarīt, izmantojot kādu no SEO optimizācijas veidiem.

Izdala dažāda veida SEO optimizāciju:

  • iekšājais SEO – šis veids koncentrējas uz visu saturu, kas pastāv lapā. Izpētot atslēgvārdus pēc to meklēšanas apjoma un nolūka (vai nozīmes), vari atbildēt uz lasītāju jautājumiem un iegūt augstāku vietu meklētājprogrammu rezultātu lapās (SERP);
  • ārējais SEO – šis SEO veids koncentrējas uz visām darbībām, kas notiek ārpus lapas, lai optimizētu vietni. Šajā kontekstā ir būtiski minēt ir ienākošās saites, kas pazīstamas arī kā atpakaļsaites. Tās, savukārt, ir svarīgas, lai iekarotu augstākas pozīcijas Google meklētāja;
  • tehniskais SEO – šāda veida SEO koncentrējas uz tehnisko daļu un kodēšanas procesu. Attēlu saspiešana, strukturēti dati un CSS failu optimizācija u.c. var palielināt vietnes ielādes ātrumu – tas ir svarīgs rankošanas faktors Google acīs.

2. Satura mārketings

Satura mārketings ietver vērtīga un atbilstoša satura izveidi un izplatīšanu, lai piesaistītu un iesaistītu mērķauditoriju. Šis termins apzīmē satura līdzekļu izveidi un reklamēšanu, lai veicinātu zīmola atpazīstamību, datplūsmas pieaugumu, potenciālo pircēju piesaisti un klientus.

Satura mārketings var ietvert bloga rakstus, videoklipus, infografikas, e-grāmatas un daudz ko citu. Tā galvenais mērķis ir sniegt vērtīgu informāciju, veidojot uzticību potenciālajiem klientiem.

3. E-pastu mārketings

E-pasta mārketings ietver mērķtiecīgu ziņojumu un reklāmas satura nosūtīšanu tieši uz abonenta iesūtni. To var izmantot, lai veicinātu potenciālos pirkumus, reklamētu produktus vai pakalpojumus, kopīgotu vērtīgu saturu un veidotu lojalitāti no klientiem. E-pasta mārketinga kampaņas var būt ļoti personalizētas un segmentētas, pamatojoties uz abonentu uzvedību un vēlmēm.

E-pasts bieži tiek izmantots, lai reklamētu saturu, atlaides un pasākumus, kā arī lai novirzītu cilvēkus uz uzņēmuma interneta veikalu. Daži bieži izplatīti e-pasta ziņojumu veidi:

  • bloga jaunumu saņemšanas abonēšana;
  • e-pasta ziņojumi vietnes apmeklētājiem, kuri kaut ko lejupielādējuši;
  • akcijas lojalitātes programmas dalībniekiem;
  • padomi vai ieteikumi klientu izglītošanai.

4. Sociālo mediju mārketings

Sociālo mediju platformas sniedz uzņēmumiem iespējas sazināties ar savu auditoriju, veidot zīmola atpazīstamību un reklamēt produktus vai pakalpojumus. Izveidojot un kopīgojot saistošu saturu, uzņēmumi sasniedz savu mērķauditoriju tādās platformās kā Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, TikTok u.c.

Lai sasniegtu un sazinātos ar savu potenciālo auditoriju var izmantot sociālo mediju mārketingu un tādas platformas, kā tiktok, facebook, instagram u.c.

5. Mobilais mārketings

Mobilā mārketinga mērķauditorija ir lietotāji, kuri izmanto mobilās ierīces, piemēram, viedtālruņus un planšetdatorus. Tas var ietvert tādas stratēģijas kā mobilajām ierīcēm optimizētas vietnes, mobilās lietotnes, SMS mārketings un mobilās reklāmas, lai sasniegtu un piesaistītu lietotājus, kuri izmanto mobilās ierīces.

Lai arī digitālā mārketinga formas ir ļoti dažādas, pats pamats uzņēmējdarbībai interneta vidē ir tieši SEO optimizācija. Mēs, E-komercija.lv speciālistu komanda, esam šeit, lai palīdzētu sakārtot Tava uzņēmuma mājaslapu vai internetveikalu no esošās situācijas analīzes līdz stratēģijas un pašas SEO optimizācijas īstenošanai. Sazinies un sasniedz TOP pozīcijas Google meklētājā kopā ar mums!

Kopsavilkums

Digitālais mārketings aptver visas interneta vidē īstenotās mārketinga metodes, kas veicina klientu un peļņas pieaugumu. Interneta mārketings ir ekonomiski izdevīgāks – tas ļauj koncentrēt centienus digitālajā vidē vēlamajai mērķauditorijai, izvērtēt rezultātus un efektīvi pielāgot mārketinga stratēģiju, lai sasniegtu vēlamo mērķi. Digitālais mārketings izpaužas dažādās formās – e-komercijas ietvaros svarīgākā ir SEO optimizācija, tāpat būtisks ir satura mārketings, sociālo mediju mārketings, e-pastu mārketings, mobilais mārketings u.c.

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Kāpēc digitālais mārketings ir nozīmīgs?

Digitālais mārketings palīdz sasniegt biznesa mērķus digitālajā vidē. Labāka izmaksu efektivitāte, vairāk datu, kas sniedz informāciju pārdomātiem un gudriem lēmumiem, un uzticības veidošana no klientiem ir tikai dažas no priekšrocībām, ko var gūt no digitālā mārketinga.

Kāda ir atšķirība starp digitālo mārketingu un tradicionālo mārketingu?

Galvenā atšķirība starp digitālo un tradicionālo mārketingu ir medijs, caur kuru auditorija saņem mārketinga vēstījumu. Tradicionālajā mārketingā tiek izmantoti tradicionālie mediji – TV, žurnāli un laikraksti –, savukārt digitālajā mārketingā tiek izmantoti digitālie mediji – sociālo tīklu vietnes, e-pasts, mobilās ierīces vai tīmekļa vietnes.

<h3>Paldies, esam saņēmuši Tavu vēstuli!</h3>
<p>Jau tuvākajā laikā ar Tevi sazināsies mūsu speciālists, lai vienotos par ērtu laiku sarunai.</p>

Saistītie raksti

Mājaslapas administrēšana: 13 padomi efektīvākai ikdienai

26.09.2019

1. Informācija par klientu – automātiski CRM programmā Brīdī, kad klients internetveikalā aizpilda pasūtījuma formu, informācija nereti nonāk e-pastā. Tikai pēc ziņas…

Lasīt rakstu

SEO tekstu rakstīšana: kā izveidot labu bloga rakstu

08.06.2021

Varbūt iepriekš ir gadījies izlaist kādu posmu, veidojot bloga rakstus, tāpēc šie ieteikumi noderēs, lai pilnveidotu zināšanas vai atsauktu atmiņā aizmirstus priekšnoteikumus…

Lasīt rakstu

E-pasta mārketings: kā nonākt tuvāk klientam?

03.03.2021

E-pasta mārketings nav miris! Tas joprojām darbojas un ir vērā ņemams mārketinga veids, ja tā potenciālu izmanto pareizi! Ikdienā pareiza resursu izmantošana…

Lasīt rakstu
Ismael Cruces
Ismael Cruces
1704975316
Working with this team over the past few months has been awesome. They really got into the nitty-gritty of our site, making all the changes extremely easy for anybody in the team. I'm super glad about how things turned out for Startup Wise Guys' site. If you’re looking to boost your site and get the lowdown on how it all works, these are the go-to team. Highly recommend them for anyone looking to up their website in a easy way!
4 istabas
4 istabas
1682421843
Ar puišiem sadarbojamies jau vairāk kā gadu un mūsu fantastisko sadarbību turpināsim vēl ilgi!💯  Šīs sadarbības laikā rezultāti ir acīmredzami un esam sasnieguši vairāk nekā bija gaidīts. Uzņēmuma pārstāvji profesionāli veic SEO optimizāciju, viegli un konkrēti paskaidro mums nezināmo, kā arī novērtējam to, cik viņi ir zinoši ne tikai SEO, bet arī mājaslapā un digitālajā mārketingā.Noteikti iesakām puišus kā izcilus sadarbības partnerus, ja vēlaties sasniegt reālus rezultātus un darboties kopā ar fantastiskiem cilvēkiem☀️
The One
The One
1698924560
I want to express appreciation for the excellent SEO work your company has done for us. We are confident that your strategy and efforts have significantly improved our online presence and visibility on search engines. Thank you for your professionalism and effectiveness! Keep up the great work.
Patrona
Patrona
1694426684
Very happy with the service. We used them for some integration services. They keep us in the know, explain complicated things in a simple and understandable manner. They work fast and the result are there.For sure we will cooperate with them for future projects and SEO.10/10 will work with them again.
Elvīra Žvarte
Elvīra Žvarte
1705064656
Reinis Virza
Reinis Virza
1705072445
Ja nepieciešami SEO pakalpojumi, droši varam ieteikt E-komercija komandu. Dažu mēnešu laikā sasniedzām top pozīcijas un palielinājās pieprasījumu skaits koka mājām un vasarnīcām. Ikmēneša atskaites saprotamas, sniedz rekomendācijas, atbild uz telefona zvaniem un e-pastiem. Tā tik turpināt!
Top Santehnika
Top Santehnika
1702311298
E-komercija.lv ļoti profesionāls un atsaucīgs uzņēmums, kas piedāvā rūpīgu analīzi , izstrādājot konkrētus priekšlikumus Jūsu ūzņēmuma uzlabojumiem un mērķu sasniegšanai. Noteikti ieteiktu citiem uzņēmējiem izmantot tieši E-komercija.lv pakalpojumus!
Miks Krenbergs
Miks Krenbergs
1702457276
Sadarbojamies jau kādus 5 gadus un varu droši apgalvot, ka viņu ieteiktās stratēģijas nes rezultātu. Viens liels bonuss ir viegla komunikācija un tas, ka nav regulāri jābaksta, lai rezultāti ietu uz augšu. Un vēl viena svarīga lieta - lai sasniegtu vēlamos rezultātus netiek prasīta burtiska algoritma "vēlmju" izpilde un mājaslapa var tikt pilnveidota fokusējoties vispirms uz lietotāju un pēc tam uz meklētāja algoritmu.
Alvis Pētersons
Alvis Pētersons
1693229514
Lieliska sadarbība daudzu gadu garumā no vairākie uzņēmumiem. Vienmēr izdevies sasniegt visus mājaslapām izvirzītos mērķus un kāpināt pārdošanas.
Artis Babris
Artis Babris
1702534041
Puiši veica atslēgas vārdu izpēti, pirms kuras iztaujāja un paskaidroja par procesu. Pēc atslēgas vārdu izpētes tika turpināta sadarbība, lai rezultātus izmantotu uzņēmuma mājaslapas SEO uzlabošanai.
st focus
st focus
1682318628
Sadarbojamies jau vairākus gadus, kuru laikā palielinājusies gan apmeklētība mājas lapā no Google meklētājā, gan pirkumi veikalā. Labs serviss un darba process skaidri saprotams. Noteikti iesaku!
Krista Blūma
Krista Blūma
1705065251
Ļoti profesionāla komanda un lieliska komunikācija ar klientu! Atbildēs uz visiem jautājumiem, atrisinās visas problēmas, izstāstīs par būtisko, lai jaunā mājaslapa strādātu uz visiem 100%.
Lace To Love
Lace To Love
1696257755
Patīkama, profesionāla, uz rezultātu vērsta attieksme. Mājas lapas audits tika veikts solītajā termiņā, visa audita laikā iegūtā informācija tika prezentēta tiešsaistē, sīkāk pastāstot par katru punktu un potenciālajām iespējām to uzlabot, kā arī atsūtīta uz e-pastu. Uz visiem jautājumiem tiek atbildēts ātri un "cilvēcīgi", ne ar iepriekš sagatavotām "konservu" atbildēm. Ar sadarbību līdz šim esam pilnībā apmierināti, plānojam arī turpmākos projektus interneta biznesa attīstībai.
MMK Serviss Ziemas riepas Vissezonas riepas
MMK Serviss Ziemas riepas Vissezonas riepas
1681019291
Ar puišiem SEO optimizācijā sadarbojamies jau vairāk kā 5 gadus un rezultātā esam kļuvuši par galveno spēlētāju savā nozarē. Novērtējam, ka viņi vienmēr izdomās dažādus risinājumus un piedāvā jaunas idejas, kādas nav konkurentiem. Noteikti iesaku sadarboties. 5/5!
Kristīne Zēriete
Kristīne Zēriete
1705933889
Viegla un ātra komunikācija ar komandu, profesionāla un rezultatīva sadarbība gan SEO pakalpojumu ieviešanā un uzturēšanā, gan E-komercijas projekta ieviešanā.
Ludmila Konovalova
Ludmila Konovalova
1702039931
I noticed a decline in my online store's performance about two years ago. Despite believing I was doing everything right, the reasons behind this drop remained a mystery. I turned to several SEO companies for a comprehensive analysis of my website but often ended up with reports from the same services I was already using, which failed to provide a complete picture of my site's functionality.After a long search, I came across E-komercija; they have been nothing short of a revelation. They conducted a thorough analysis of my website, identifying errors that were hindering its progress. They provided a wealth of reports covering various aspects and suggested systematic improvements. We held online meetings where they explained in detail what needed to be done, and they continued to offer support for any queries I had.Their research and analysis of my site spanned several months, and I am extremely satisfied with our collaboration E-komercija's approach was professional and insightful, helping me understand the intricacies of my website's performance. I look forward to continuing our partnership and highly recommend their services to anyone seeking to enhance their online presence.
Sabīne Miezis
Sabīne Miezis
1714117331
Sadarbībā ar E-komercija veicām SEO auditu. Ieguvām ne tikai konkrētus izpildāmos uzdevumus, bet arī vērtīgu ieskatu SEO pasaulē, kas liek apdomāt tīmekļa vietnes mērķi, auditoriju un darbības stratēģiju. Pakalpojuma sniedzēja ieinteresētība, iniciatīva un spēja "parastam cilvēkam" izstāst sarežģītas lietas, pārliecināja, ka sadarbību turpināsim arī SEO optimizācijas pasākumu ieviešanā.
Agnese Lauruta
Agnese Lauruta
1715865428
Ļoti veiksmīga sadarbība ar E-komercija.lv! Darbi tiek veikti ātri un kvalitatīvi. Ļoti patīkama komunikācija - brīvi var uzdot jautājumus, ja kaut kas nav skaidrs. Forša komanda, kas ir ieinteresēta klienta rezultātos. Iesaku :)
Agris Magons
Agris Magons
1694456568
Iesaku! Proaktīva attieksme - galvas tiesu pārāka par citām kompānijām mārketinga nozarē. Šķiet ( labs servis, paŗdošana, komunikācijas) ir kā izmirstoša suga :) - atzvanīt, uzvaicāt, atgādināt, piedāvāt, iedziļināties un uzņemties atbildību par vārdiem un darbiem. E-komercijas komanda šo realizē uz 120% vislabākajā izpausmē. Liels ieguvums būs tiem, kas nav super zinoši SEO - sapratīsiet un iemācīsieties, jo tehniski sarežģītas lietas komanda spēj vienkāršā valodā paskaidrot. Savukārt zinošie būs kaifā, jo nav jāklausās tukši pārdošanas argumenti - varēsiet ātrā tempā strādāt uz mērķiem un tos sasniegt. Ja vēlamais rezultāts neizpildās vai rodās "berze", ir gatavi risināt, sēžas kopā pie galda un risina. Kopējos projektos strādājam pie uzņēmumu mērķauditorijas profilēšanas, atslēgvārdu izpētes mājas lapas struktūras izveides, veicam SEO auditu un satura plāna izstrādi.
Raivis Gulbis
Raivis Gulbis
1706516619
Iesaku, viegla un produktīva sadarbība. Sadarbojamies vairākus gadus lielākos vai mazākos ar web lapas vai seo saistītos darbos/uzdevumos. Lieliksa komanda. Paldies
Mikus Mezitis
Mikus Mezitis
1681211224
Lieliska un rezultatīva sadarbība mājaslapas SEO optimizēšanā! Neskaidrās situācijās saņēmām noderīgas konsultācijas un padomus, lai veiksmīgāk atrisinātu SEO optimizācijas procesu. Tas viss nav nemaz tik vienkārši, kā mums pašiem sākumā šķita, tādēļ ir svarīgi, lai sadarbības partneris būtu ar atbilstošu pieredzi un zināšanām. Paldies!
×
js_loader