Lokālais SEO: kā to izmantot sava biznesa labā?

Lai arī lokālais SEO ir tas jēdziens, kas piedzīvo uzplaukumu, joprojām ir liela daļa uzņēmumu, kas par to nenojauš, tādējādi zaudējot tā potenciāli lielo pienesumu uzņēmumam Kas ir lokālais SEO un kāda ir tā nozīme?

Edgars Kebbe

Atjaunināts 05.04.2024

Lai arī lokālais SEO ir tas jēdziens, kas piedzīvo uzplaukumu, joprojām ir liela daļa uzņēmumu, kas par to nenojauš, tādējādi zaudējot tā potenciāli lielo pienesumu uzņēmumam Kas ir lokālais SEO un kāda ir tā nozīme?

Kas ir SEO optimizācija?

SEO (Search Engine Optimization) jeb mājaslapas optimizācija meklētājprogrammām (piemēram, Google, Bing u.c.) ir pasākumu un aktivitāšu kopums, kas tiek īstenots vairākiem mērķiem, piemēram:

 1. popularizēt uzņēmuma mājaslapu interneta vidē;
 2. paaugstināt iespējas to atrast un palielināt vietnes apmeklējumu skaitu;
 3. palīdzēt ieņemt un arī ilgtermiņā noturēt TOP pozīcijas gan pasaules vadošajā meklētājprogrammā Google, gan citās meklētājprogrammās, kas ir aktuālākas konkrētā pasaules reģionā (piemēram, Yandex austrumu daļā).

Ikviens uzņēmums vēlas nokļūt pēc iespējas augstākās pozīcijās meklētājprogrammā. Ņemot vērā faktu, ka Google meklētāja rezultātu pirmajā lapā pirmie pieci dabiskie rezultāti veido 67,6% no visiem klikšķiem, atrasties pašās augstākajās pozīcijās ir būtiski.

Ar klasisko SEO uzņēmumi mēģina sasniegt arvien augstākas pozīcijas meklētājprogrammas rezultātos kopumā, nemērķējot uz konkrētu reģionu. Lai taptu pamanīts konkrētā vietā, arvien būtiskāks kļūst lokālais SEO.

Kas ir lokālā SEO optimizācija?

Vienkāršiem vārdiem – tā ir SEO optimizācijas apakšdisciplīna. Lokālajā SEO optimizācijā uzņēmumi fokusējas uz šādiem aspektiem:

 • atrodamību un TOP pozīcijām konkrētā reģionā;
 • nodrošinājumu tam, ka biznesu atradīs gan online (internetā), gan offline (dzīvē).

Lokālais SEO ļauj iegūt augstākas pozīcijas tieši reģionā, jo mazākiem uzņēmumiem nereti nav iespēju ieguldīt plašus finanšu resursus, lai varētu iegūt ļoti augstas pozīcijas meklētājā vispārīgi. Tā rezultātā ir vērts ieguldīt tieši lokālā SEO stiprināšanai, ļaujot nostabilizēt pozīcijas sev tuvākajā, vēlamajā reģionā.
Lokālais SEO ir būtisks dažāda veida uzņēmumiem, piemēram:

 • veikaliem – tirdzniecības centriem, sadzīves preču veikaliem, specifisku produktu veikaliem u.c.;
 • ēdināšanas jomas pārstāvjiem – restorāniem, bāriem, kafejnīcām;
 • skaistumkopšanas saloniem, frizētavām, SPA, manikīra/pedikīra meistariem u.c.;
 • autoservisiem un auto rezerves daļu veikaliem, arī nomām un auto pārdevējiem;
 • viesu namiem, atpūtas vietām;
 • sporta kompleksiem;
 • u.c.

Kā lokālais SEO darbojas no klienta perspektīvas?

81% cilvēku ikdienā meklē produktus vai pakalpojumus internetā. Tātad, situācijās, kad lietotājs vēlas atrast risinājumu, produktu vai pakalpojumu lokāli – konkrētā reģionā –, viņš, visticamāk, veiks lokālo izpēti internetā:

 1. meklēs produktu vai pakalpojumu, izmantojot atslēgvārdus ar lokāliem vaicājumiem;
 2. pēc vaicājumiem Google sapratīs, ka lietotājs mēģina atrisināt savu problēmu lokāli – konkrētā pilsētā, apvidū.

Šādi klientu piemēri var būt dažādi:

 • iegādāties ziedus Valmierā;
 • kempings Saulkrastos / Liepājā;
 • logu maiņa Rīgā / Imantā / Jugla;
 • riepu serviss Vidzemē;
 • mājas lapu izveide Valmierā;
 • riepu maiņa Biķerniekos u.c.

Kas ir būtisks lokālā SEO kontekstā?

Pats svarīgākais lokālās SEO optimizācijas signāls ir patiesas adreses norādīšana Google meklētājprogrammā konkrētajā reģionā. Tā var būt, piemēram, biroja vai veikala faktiskā adrese – vieta, kur Tavs uzņēmums atrodas.

Turpinājumā lasi un uzzini par off-page un on-page lokālās SEO optimizācijas svarīgākajiem signāliem, kurus iesakām atcerēties, plānojot reģionālo optimizāciju savai organizācijai vai uzņēmumam!

Off-page signāli

Off-page ir tādas aktivitātes, kas tiek veiktas ārpus mājaslapas – interneta vidē. Kas tās ir?

1. Google My Business page

Meklētājprogrammā izveidota biznesa lapa ir pirmais solis, ar ko jāsāk ikvienam uzņēmumam. Google My Business lapu izveidot vari bez maksas. Tajā jānorāda:

 • biznesa nosaukums;
 • uzņēmuma apraksts;
 • biznesa kategorija;
 • konkrētā adrese, piemēram, servisam, veikalam, birojam;
 • attēli, kas saistīti ar uzņēmumu;
 • citi specifiski dati u.c.

2. Atpakaļsaites

Būtiski ir pievienot tādas, kas ir atbilstošas no satura un konkrētā reģiona viedokļa. Piemēram, var būt vērtīgi par uzņēmumu pievienotas atsauces reģionālajos resursos, tādējādi informējot lokālos iedzīvotājus, kas ikdienā šāda veida resursus patērē.

3. Lokālie resursi un katalogi

Pastāv vēl vairākas alternatīvas, kā dažādos resursos pievērst uzmanību savam pakalpojumam vai produktam, piemēram, izmantojot tādas vietnes kā:

 • pilseta24.lv;
 • Facebook Business lapa;
 • 1188.lv;
 • biznesa inkubatoru lapas;
 • reģionālās bezpeļņas organizāciju lapas u.c.

4. Atsauksmes Google My Business lapā

Būtiski, lai tās būtu regulāras, pozitīvas un vērtīgas – tas sniedz pievienoto vērtību gan no Google perspektīvas, jo meklētājprogramma dos priekšroku uzņēmumiem, ar kuriem lietotājiem ir bijusi laba pieredze, gan no lietotāju perspektīvas, jo lietotājs noteikti izvēlēsies uzņēmumu, kuru atzinīgi vērtē citi klienti.

5. Lietotāju mijiedarbība ar Google My Business

Kas ar to ir domāts? Google augstu vērtē to, ja lietotājs noklikšķina uz saites, ko esi norādījis Google My Business profilā, kontaktinformāciju vai, piemēram, kartes. Tāpat būtiski ir tas, vai norādītais nosaukums, adrese un telefona numurs ir konsekventi norādīts visos resursos, piemēram, zl.lv, 1188.lv, reģionālajos laikrakstos un citās vietnēs.

On-page signāli

On-page ir tādas aktivitātes, kas tiek veiktas pašā vietnē. Tās ir, piemēram:

 • NAP (Name, Adress, Phone) jeb nosaukums, adrese un telefona numurs;
 • kontaktu sadaļa, kurā tiek norādīti uzņēmuma rekvizīti, kontaktinformācija, biroja adrese, kā arī integrēta Google karte;
 • lokālu atslēgvārdu lietošana gan saturā, gan attēlu nosaukumos;
 • landing lapas filiālēm, tādējādi atvēlot daļu no SEO optimizācijas lokālam mērogam;
 • strukturētie dati, kas ļauj Google daudz labāk saprast, ka Tev ir lokālais bizness;
 • saturs lokālai auditorijai, veidojot saturu mājaslapā, kas saistīti ar vietējo kopienu un lokāciju.

Lokālais SEO ir būtisks gan maziem, gan lieliem uzņēmumiem, lai spētu piesaistīt konkrētās mērķauditorijas uzmanību sev vēlamajā reģionā. Ja Tu vēlies attīstīt SEO optimizāciju savam uzņēmumam, sazinies ar E-komercija.lv komandu šeit.

<h3>Paldies, esam saņēmuši Tavu vēstuli!</h3>
<p>Jau tuvākajā laikā ar Tevi sazināsies mūsu speciālists, lai vienotos par ērtu laiku sarunai.</p>

Saistītie raksti

Kas ir meklētājprogrammu (SEM) jeb SEO mārketings?

29.03.2023

Kas ir SEO mārketings? SEO mārketings jeb SEM (Search Engine Marketing) ir digitālā mārketinga apakšnozare, kuras mērķis ir palielināt vietņu tiešsaistes redzamību…

Lasīt rakstu

B2B un B2C e-komercija – kopīgās un atšķirīgās iezīmes mājaslapām

22.01.2020

Vai Tava mājaslapa ir domāta Tavai mērķauditorijai? Šajā reizē atklājam, kā atšķiras B2B un B2C sfērām domātas mājaslapas. Iepazīsti vairākus aspektus, kam…

Lasīt rakstu

Video mārketings – atslēga potenciālo klientu piesaistīšanai

28.10.2020

Satura mārketings uzsver izglītošanu, nevis pašu pārdošanu, tādējādi ietekmējot pirkšanas uzvedību. Šī stratēģiskā mārketinga pieeja ir vērsta uz tādas informācijas veidošanu un…

Lasīt rakstu
4 istabas
4 istabas
1682421843
Ar puišiem sadarbojamies jau vairāk kā gadu un mūsu fantastisko sadarbību turpināsim vēl ilgi!💯  Šīs sadarbības laikā rezultāti ir acīmredzami un esam sasnieguši vairāk nekā bija gaidīts. Uzņēmuma pārstāvji profesionāli veic SEO optimizāciju, viegli un konkrēti paskaidro mums nezināmo, kā arī novērtējam to, cik viņi ir zinoši ne tikai SEO, bet arī mājaslapā un digitālajā mārketingā.Noteikti iesakām puišus kā izcilus sadarbības partnerus, ja vēlaties sasniegt reālus rezultātus un darboties kopā ar fantastiskiem cilvēkiem☀️
Agris Magons
Agris Magons
1694456568
Iesaku! Proaktīva attieksme - galvas tiesu pārāka par citām kompānijām mārketinga nozarē. Šķiet ( labs servis, paŗdošana, komunikācijas) ir kā izmirstoša suga :) - atzvanīt, uzvaicāt, atgādināt, piedāvāt, iedziļināties un uzņemties atbildību par vārdiem un darbiem. E-komercijas komanda šo realizē uz 120% vislabākajā izpausmē. Liels ieguvums būs tiem, kas nav super zinoši SEO - sapratīsiet un iemācīsieties, jo tehniski sarežģītas lietas komanda spēj vienkāršā valodā paskaidrot. Savukārt zinošie būs kaifā, jo nav jāklausās tukši pārdošanas argumenti - varēsiet ātrā tempā strādāt uz mērķiem un tos sasniegt. Ja vēlamais rezultāts neizpildās vai rodās "berze", ir gatavi risināt, sēžas kopā pie galda un risina. Kopējos projektos strādājam pie uzņēmumu mērķauditorijas profilēšanas, atslēgvārdu izpētes mājas lapas struktūras izveides, veicam SEO auditu un satura plāna izstrādi.
Artis Babris
Artis Babris
1702534041
Puiši veica atslēgas vārdu izpēti, pirms kuras iztaujāja un paskaidroja par procesu. Pēc atslēgas vārdu izpētes tika turpināta sadarbība, lai rezultātus izmantotu uzņēmuma mājaslapas SEO uzlabošanai.
Lace To Love
Lace To Love
1696257755
Patīkama, profesionāla, uz rezultātu vērsta attieksme. Mājas lapas audits tika veikts solītajā termiņā, visa audita laikā iegūtā informācija tika prezentēta tiešsaistē, sīkāk pastāstot par katru punktu un potenciālajām iespējām to uzlabot, kā arī atsūtīta uz e-pastu. Uz visiem jautājumiem tiek atbildēts ātri un "cilvēcīgi", ne ar iepriekš sagatavotām "konservu" atbildēm. Ar sadarbību līdz šim esam pilnībā apmierināti, plānojam arī turpmākos projektus interneta biznesa attīstībai.
Top Santehnika
Top Santehnika
1702311298
E-komercija.lv ļoti profesionāls un atsaucīgs uzņēmums, kas piedāvā rūpīgu analīzi , izstrādājot konkrētus priekšlikumus Jūsu ūzņēmuma uzlabojumiem un mērķu sasniegšanai. Noteikti ieteiktu citiem uzņēmējiem izmantot tieši E-komercija.lv pakalpojumus!
Miks Krenbergs
Miks Krenbergs
1702457276
Sadarbojamies jau kādus 5 gadus un varu droši apgalvot, ka viņu ieteiktās stratēģijas nes rezultātu. Viens liels bonuss ir viegla komunikācija un tas, ka nav regulāri jābaksta, lai rezultāti ietu uz augšu. Un vēl viena svarīga lieta - lai sasniegtu vēlamos rezultātus netiek prasīta burtiska algoritma "vēlmju" izpilde un mājaslapa var tikt pilnveidota fokusējoties vispirms uz lietotāju un pēc tam uz meklētāja algoritmu.
MMK Serviss Ziemas riepas Vissezonas riepas
MMK Serviss Ziemas riepas Vissezonas riepas
1681019291
Ar puišiem SEO optimizācijā sadarbojamies jau vairāk kā 5 gadus un rezultātā esam kļuvuši par galveno spēlētāju savā nozarē. Novērtējam, ka viņi vienmēr izdomās dažādus risinājumus un piedāvā jaunas idejas, kādas nav konkurentiem. Noteikti iesaku sadarboties. 5/5!
Ismael Cruces
Ismael Cruces
1704975316
Working with this team over the past few months has been awesome. They really got into the nitty-gritty of our site, making all the changes extremely easy for anybody in the team. I'm super glad about how things turned out for Startup Wise Guys' site. If you’re looking to boost your site and get the lowdown on how it all works, these are the go-to team. Highly recommend them for anyone looking to up their website in a easy way!
Agnese Lauruta
Agnese Lauruta
1715865428
Ļoti veiksmīga sadarbība ar E-komercija.lv! Darbi tiek veikti ātri un kvalitatīvi. Ļoti patīkama komunikācija - brīvi var uzdot jautājumus, ja kaut kas nav skaidrs. Forša komanda, kas ir ieinteresēta klienta rezultātos. Iesaku :)
Patrona
Patrona
1694426684
Very happy with the service. We used them for some integration services. They keep us in the know, explain complicated things in a simple and understandable manner. They work fast and the result are there.For sure we will cooperate with them for future projects and SEO.10/10 will work with them again.
Alvis Pētersons
Alvis Pētersons
1693229514
Lieliska sadarbība daudzu gadu garumā no vairākie uzņēmumiem. Vienmēr izdevies sasniegt visus mājaslapām izvirzītos mērķus un kāpināt pārdošanas.
Krista Blūma
Krista Blūma
1705065251
Ļoti profesionāla komanda un lieliska komunikācija ar klientu! Atbildēs uz visiem jautājumiem, atrisinās visas problēmas, izstāstīs par būtisko, lai jaunā mājaslapa strādātu uz visiem 100%.
The One
The One
1698924560
I want to express appreciation for the excellent SEO work your company has done for us. We are confident that your strategy and efforts have significantly improved our online presence and visibility on search engines. Thank you for your professionalism and effectiveness! Keep up the great work.
Mikus Mezitis
Mikus Mezitis
1681211224
Lieliska un rezultatīva sadarbība mājaslapas SEO optimizēšanā! Neskaidrās situācijās saņēmām noderīgas konsultācijas un padomus, lai veiksmīgāk atrisinātu SEO optimizācijas procesu. Tas viss nav nemaz tik vienkārši, kā mums pašiem sākumā šķita, tādēļ ir svarīgi, lai sadarbības partneris būtu ar atbilstošu pieredzi un zināšanām. Paldies!
Raivis Gulbis
Raivis Gulbis
1706516619
Iesaku, viegla un produktīva sadarbība. Sadarbojamies vairākus gadus lielākos vai mazākos ar web lapas vai seo saistītos darbos/uzdevumos. Lieliksa komanda. Paldies
st focus
st focus
1682318628
Sadarbojamies jau vairākus gadus, kuru laikā palielinājusies gan apmeklētība mājas lapā no Google meklētājā, gan pirkumi veikalā. Labs serviss un darba process skaidri saprotams. Noteikti iesaku!
Sabīne Miezis
Sabīne Miezis
1714117331
Sadarbībā ar E-komercija veicām SEO auditu. Ieguvām ne tikai konkrētus izpildāmos uzdevumus, bet arī vērtīgu ieskatu SEO pasaulē, kas liek apdomāt tīmekļa vietnes mērķi, auditoriju un darbības stratēģiju. Pakalpojuma sniedzēja ieinteresētība, iniciatīva un spēja "parastam cilvēkam" izstāst sarežģītas lietas, pārliecināja, ka sadarbību turpināsim arī SEO optimizācijas pasākumu ieviešanā.
Elvīra Žvarte
Elvīra Žvarte
1705064656
Reinis Virza
Reinis Virza
1705072445
Ja nepieciešami SEO pakalpojumi, droši varam ieteikt E-komercija komandu. Dažu mēnešu laikā sasniedzām top pozīcijas un palielinājās pieprasījumu skaits koka mājām un vasarnīcām. Ikmēneša atskaites saprotamas, sniedz rekomendācijas, atbild uz telefona zvaniem un e-pastiem. Tā tik turpināt!
Kristīne Zēriete
Kristīne Zēriete
1705933889
Viegla un ātra komunikācija ar komandu, profesionāla un rezultatīva sadarbība gan SEO pakalpojumu ieviešanā un uzturēšanā, gan E-komercijas projekta ieviešanā.
Ludmila Konovalova
Ludmila Konovalova
1702039931
I noticed a decline in my online store's performance about two years ago. Despite believing I was doing everything right, the reasons behind this drop remained a mystery. I turned to several SEO companies for a comprehensive analysis of my website but often ended up with reports from the same services I was already using, which failed to provide a complete picture of my site's functionality.After a long search, I came across E-komercija; they have been nothing short of a revelation. They conducted a thorough analysis of my website, identifying errors that were hindering its progress. They provided a wealth of reports covering various aspects and suggested systematic improvements. We held online meetings where they explained in detail what needed to be done, and they continued to offer support for any queries I had.Their research and analysis of my site spanned several months, and I am extremely satisfied with our collaboration E-komercija's approach was professional and insightful, helping me understand the intricacies of my website's performance. I look forward to continuing our partnership and highly recommend their services to anyone seeking to enhance their online presence.
×
js_loader